Po wielu staraniach władzom Wolbromia udało się uzyskać w krakowskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich obietnicę przeprowadzenia remontu ulicy Krakowskiej. Inwestycja ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku.
Wcześniej uzgodnione zostały warunki umów na remont ciągów dróg wojewódzkich: Zielonki – Skała – Trzyciąż – Wolbrom oraz Olkusz – Wolbrom – Miechów, ale żadna z tych umów nie zawierała remontu odcinka drogi wojewódzkiej, którym jest ulica Krakowska. Tymczasem stan tej ulicy po zimie jest katastrofalny, nawet po doraźnym „połataniu” jej przez ZDW.
Łatwo nie było, bowiem drogi w całym województwie i w samym Krakowie są w opłakanym stanie i chętnych w kolejce po pieniądze na remonty było wielu,  jednak wszystko jest na dobrej drodze.

– Mamy zapewnienie, że dla nas znajdą się kolejne fundusze. W pierwszej wersji Wojewódzka Dyrekcja Dróg wyraziła zgodę na remont najbardziej zniszczonego odcinka ulicy, ale po negocjacjach udowodniliśmy, że remontu wymaga cała ulica na odcinku od przejazdu przez Rynek aż do skrzyżowania z ul. Dwudziestu Straconych – podkreśla burmistrz Wolbromia Jan Łaksa.
Zakładany wkład gminy w remont ul. Krakowskiej przed przetargiem obliczany jest obecnie na ok. 180 tys. zł.

Źródło: www. wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze