utw klucze forum seniorów

Grupa teatralna przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kluczach bawiła swoim występem uczestników IV Małopolskiego Forum Seniorów.
V Małopolskie Forum Seniorów zorganizowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Na konferencji gościli m.in. samorządowcy, organizacje działające na rzecz seniorów oraz liderzy lokalnych społeczności seniorów. Konferencja była wydarzeniem wieńczącym realizację projektu pn. Inicjatywa lokalna instrumentem aktywizacji społecznej Seniorów. IV Małopolskie Forum Seniorów, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

utw klucze forum seniorów1

Podczas pierwszej części konferencji prezentowano inicjatywy lokalne zrealizowane przez małopolskich seniorów wespół z samorządem lokalnym w ramach w/w projektu, natomiast druga część spotkania poświęcona była prezentacjom dobrych praktyk małopolskich samorządów w dziedzinie przyjętych przezeń rozwiązań instytucjonalnych na rzecz osób starszych oraz społeczno-kulturalnej oferty gmin dla seniorów.

Efektem wspólnego projektu w Kluczach była działalność artystyczna grupy seniorów z kluczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i gościnne występy grupy teatralnej na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych w gminie Klucze i poza nią.
Po zakończeniu części konferencyjnej odbyła się debata na temat priorytetowych działań mających na celu podniesienie aktywności seniorów w życiu społecznym i publicznym.

Rafał Jaworski/UG Klucze

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Młody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

Nie wiedziałem że tych UTW jest tak dużo, pewnie więcej jak Orlików …

„takie bedą rzeczypospolite jakie ich seniorów chowanie” … z projektu ” … współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy … „