us bomba

We wtorek przed godziną 8:00 rano ewakuowano ponad 80 pracowników Urzędu Skarbowego w Olkuszu. Naczelnik tej instytucji otrzymał anonimową wiadomość e-mail z informacją, że w budynku znajduje się bomba i wybuchnie o 12:20. Niezwłocznie poinformował o tym fakcie odpowiednie służby, które zdecydowały się natychmiast ewakuować ludzi i sprawdzić budynek.

Na miejsce przyjechała specjalna grupa rozpoznania pirotechnicznego, patrole policji, Straż Miejska, Straż Pożarna i karetka pogotowia. Wciąż trwa przeszukiwanie siedziby Urzędu Skarbowego przy ulicy Budowlanych w Olkuszu.

Około godziny 9:00 wiadomość o takiej samej treści została wysłana do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu. W tym przypadku również zdecydowano się ewakuować ludzi.

Olkuski Urząd Skarbowy i Prokuratura Rejonowa są jednymi z wielu instytucji w Polsce, do których wysłano informację o rzekomo podłożonej bombie. Najpewniej są one fałszywe, jednak w większości miast zdecydowano się zastosować procedury obowiązujące w takich przypadkach.

Komenda Główna Policji poinformowała, że specjaliści są w trakcie ustalania autora wysyłanych e-maili, które sparaliżowały pracę kilkudziesięciu, a może nawet kilkuset instytucji w całym kraju. Wiadomość została oceniona jako fałszywa, zatem nie zaleca się ewakuacji. Lokalne służby podejmują jednak decyzję indywidualnie i często prewencyjnie ewakuują ludzi z budynków, a specjalistyczne grupy rozpoznania pirotechnicznego na wszelki wypadek sprawdzają budynki.

Więcej informacji już wkrótce! 

 

9
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
1 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Marcin88jessKOLApiola Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin88
Marcin88
jess
jess

Z tego co wiem to było sprawdzone TYLKO jedno piętro w budynku które zajmuje Prokuratura Rejonowa w Olkuszu, a tam mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Olkuszu, czy KTOŚ o tym wie? może jakieś służby? Żadne służby nie wchodziły wejściem głównym ani ewakuacyjnym do szkoły muzycznej. Czy w pozostałych piętrach budynku nie było zagrożenia? Czy gdyby była bomba, to tylko wybuchłaby w środkowym piętrze? Ominęła by osoby pracujące w szkole muzycznej?

KOLA
KOLA

Chyba ktos dodal spory podatek do zaplacenia!!!!

p
p
iola
iola

A czy ktoś zauważył,że w „budynku Prokuratury” cały czas pracowali ludzie???? Gdzie BEZPIECZEŃSTWO

..
..

A ludziska se stoją, gały wybałuszają i nie straszne im, że gdyby zagrożenie okazało się prawdziwe, mogą zerwać w łeb futryną, cegłówką albo barierką od balkonu. Ot, świadomość i dyscyplina obywatelska. I stępiały instynkt samozachowawczy!

permanentny_palacz
permanentny_palacz

Brawo!, jak można poważnie traktować wiadomość tego typu. Monitorowany budynek, cieć aspirujący do miana ochroniarza, który lustruje każdego wchodzącego. Kto mógłby tą bombę podłożyć?, chyba sprzątaczka wniosła semtex we wiadrze.

KOLA
KOLA

Do tego budynku mozna wniesc co by sie tylko chcialo!!!!Straznicy spaceruja sobie jak na wybiegu ….dla chcącego nic trudnego!!!!!

MariuszZ
MariuszZ

Tak samo w Bytomiu