la manche klucze 2013

W ostatni piątek, na krytym basenie przy Gimnazjum w Kluczach, już po raz szesnasty odbył się maraton pływacki – „Przepływamy Kanał La’ Manche. W imprezie udział wzięło wielu amatorów pływania, a organizatorzy doliczyli się blisko 300 uczestników. Ósemka z nich weszła w skład oficjalnej sztafety, która z dystansem 42 kilometrów poradziła sobie w blisko 15 godzin. Biciu kolejnego rekordu towarzyszyło sporo innych atrakcji, zarówno na terenie basenu, jak i w otoczeniu szkoły.

– Szesnasta edycja naszych pływackich zmagań jak zwykle przyciągnęła do Klucz liczne grono miłośników pływania. W dużej mierze były to dzieci i młodzież, bo dla nich każdego roku organizujemy te zawody. Ale oprócz głównych bohaterów, zawsze z nami są nasi przyjaciele, których mamy zarówno w miejskim magistracie, lokalnych przedsiębiorstwach czy innych organizacjach. Cieszymy się, że możemy się wspólnie bawić, robiąc przy tym coś pożytecznego – mówi Grzegorz Kaliś, pomysłodawca maratonu z ramienia miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego, zrzeszającego młodych pływaków. Sztafeta zgodnie z planem na trasę 42 km wyruszyła kilka minut po szóstej rano. Każdy z jej członków jednorazowo pokonywał tysiąc metrów, co przy krótkim, bo zaledwie 15-metrowym basenie oznaczało kilkadziesiąt nawrotów. – Tym razem skład sztafety był nieco większy niż dotychczas. Zazwyczaj w pokonywaniu maratonu udział brało siedmiu pływaków, tym razem zwiększyliśmy grupę do ośmiu osób – dodaje Grzegorz Kaliś. Wszystko przez to, że i chętnych do tegorocznego pobijania rekordu było dużo więcej niż zazwyczaj. Organizatorzy z kilkunastu chętnych, wybrali kadrę na zawody, a wszyscy do startu przygotowywali się już od dwóch miesięcy. O tym kto wystąpi w sztafecie decydowały przepłynięte kilometry. Ci, którzy w swoich zeszytach mieli ich najwięcej, w nagrodę otrzymali możliwość startu w maratonie.

Najmłodszą uczestniczką sztafety została Ludwika Mucha z Szkoły Podstawowej w Bydlinie (II klasa). Kapitanem drużyny był natomiast Jakub Macek z Gimnazjum w Kluczach, który trasę 42 km pokonywał już po raz czwarty. Obok maratończyków, w basenie znalazło się również wielu innych sympatyków imprezy „Przepływamy Kanał La’ Manche”. Specjalny autobus, przez cały dzień dowoził do Klucz uczniów ze szkół podstawowych z Chechła, Ryczówka, Kwaśniowa i Bydlina. W maratonie udział wzięli też przedstawiciele władzy lokalnej, sponsorów, służb ratowniczych, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, a nawet księża. Nad całością imprezy czuwał wójt Gminy Klucze, Kazimierz Ściążko. Gdy na basenie młodzi pływacy pokonywali kolejne kilometry, na terenie okalającym Gimnazjum im. Jana Pawła II dzieci miały okazję zmierzyć się z siecią wspinaczkową jak również dmuchanym wężem. Rozegrano turniej siatkówki, a wszyscy mieli możliwość wylosowania nagród w licznych konkursach. Imprezę zakończyło Aqua Disco. Dyskotekę w wodzie poprowadziła Anna Góźdź, a udział w niej wziąć mógł niemal każdy, także i w ubraniu. Po wodnych harcach przyszedł czas na najmilszą część każdych zawodów – dekorację i nagrodzenie najlepszych. Tutaj zwycięzcą był każdy uczestnik, a więc i wszyscy młodzi pływacy wchodzący w skład sztafety otrzymali atrakcyjne upominki. W dekoracji obok wójta Gminy Klucze uczestniczył też Marek Ściążko – prezes firmy Cimberly Clark, jednego z głównych sponsorów pływackiego maratonu. – Tak jak sobie to zakładaliśmy, udało nam się pokonać cały dystans do godz. 21. Co prawda zmęczenie było spore, ale i satysfakcja ogromna. Pomysłów nam nie brakuje, więc obiecujemy że za rok będzie jeszcze ciekawiej – przyznaje Grzegorz Kaliś. Nam wypada tylko poprzeć organizatora i zaprosić wszystkich fanów pływania na przyszłoroczną, XVII edycję pływackiej rywalizacji.

Skład sztafety XVI maratonu pływackiego – „Przepływamy Kanał La’ Manche”:
Weronika Bałazy, Honorata Maruda, Ludwika Mucha, Wiktor Michalski, Jan Michniewski, Jakub Miszczyński, Mateusz Miszczyński i Jakub Macek.

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy Klucze oraz Gimnazjum im. JP II w Kluczach.
Wsparcie samorządowe: Urząd Gminy Klucze i Starostwo Powiatowe w Olkuszu.
Prywatni partnerzy: Kimberly Clark Klucze Sp. z o.o., Centrum Języków Obcych „Impuls”, JT „Projekt”, Metalbox, FHU OKNA Jerzy Kosim, „SAN-GAZ” Włodzimierz Dobrek, PPHU „Patrycja&Paweł” Zofia Rydzyk, „Bajkolandia”, „De Facto” – hotel, restauracja siłownia, Biuro Podróży „Akropolis”, Centrum Językowe „Edison”.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:39171}{joomplu:39161}{joomplu:39144}{joomplu:39125}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze