alkohol_bez_akyzy1

Policjanci z Bukowna zatrzymali olkuszanina, który przewoził samochodem 2560 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego ,,towaru” to około 204.000 zł.

6 marca br., około godziny 23:00, na ul. Wyzwolenia w Bolesławiu, policjanci „patrolówki” z Bukowna zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego peugeota. Funkcjonariusze skontrolowali przewożony przez mieszkańca Olkusza ładunek. Jakież było ich zdziwienie, gdy w pojeździe odkryli ogromną ilość alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Alkohol rozlany był do plastikowych butelek, te z kolei znajdowały się w kartonowych pudłach. Kierowcę zatrzymano w areszcie olkuskiej komendy, samochód trafił na policyjny parking, natomiast „ładunek” do magazynu. Po dokładnym przeliczeniu przewożonego alkoholu okazało się, że w samochodzie znajdowało się 2560 litrów alkoholu o rynkowej wartości około 204.000zł. Jak oszacowano, wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła około 110.000zł. Policjanci ustalają źródło pochodzenia „towaru”, który został już przekazany funkcjonariuszom Urzędu Celnego.

Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności, grzywna lub obie kary łącznie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
10 lat temu

Już się bałem, że kolejna „brawurowa” akcja zatrzymania posiadacza 3 gramów maryśki, albo 2l alkoholu bez akcyzy. Swoją drogą to są kraje w UE gdzie rolnicy legalnie produkują alkohol, legalnie go sprzedają i nie naklejają żadnych znaków akcyzy.