kronika policyjna

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla 27-letniego zatrzymanego przez policjantów, podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna współdziałał z innymi dotychczas nieustalonymi sprawcami, którzy posługując się metodą „na policjanta” oszukiwali osoby starsze. Funkcjonariusze ustalili, że łupem oszusta padło ponad 150 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

17 września br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w wyniku czynności operacyjnych zatrzymali 27-letniego mieszkańca Łodzi, podejrzanego o współudział w oszustwach na szkodę osób starszych. Z ustaleń kryminalnych, zajmujących się tą sprawą wynika, że mężczyzna brał udział w wyłudzeniach pieniędzy na legendę policjanta, w których pełnił funkcję „kuriera”, odpowiedzialnego za przejęcie łupu. I tak w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, działając na terenie powiatu olkuskiego, „odwiedził” dwie seniorki (69 i 52 – latki), zabierając im pieniądze w łącznej kwocie 98.000 złotych i 15.650 euro. Zatrzymany usłyszał zarzut oszustwa – grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Sprawa jest rozwojowa. Teraz śledczy będą weryfikowali, ilu przestępstw dopuścił się oszust i z kim współpracował.

oszustwo na policjanta 2019

Z uwagi na powtarzające się zgłoszenia od osób oszukanych „na legendę”, przypominamy o zasadach, których respektowanie uchroni nas przed utratą oszczędności życia. Pamiętajmy! Policja nigdy nie informuje osób postronnych o podejmowanych działaniach. Nigdy też funkcjonariusze nie odbierają i nie przekazują pieniędzy! Bądź ostrożna/y:

  • jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod numerem 112 – zanim zadzwonisz pod ten telefon, sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę
  • Policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy
  • nie działaj pochopnie pod presją czasu
  • po rozmowie zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu – nie może być ono tajemnicą
  • jeśli nie możesz skontaktować się z najbliższymi, niezwłocznie powiadom Policję o takim zdarzeniu, dzwoniąc pod numer 112.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze