przedszkole8.2

Niezwykłą podróż balonem napełnionym uśmiechem i optymizmem odbyły maluszki z Przedszkola Nr 8 w Olkuszu. Celem podróży było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci, a więc nic innego, jak pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta z udziałem dzieci, rodziców i zaproszonych gości odbyła się w przedszkolu 19. maja. Powitania licznie przybyłych gości dokonała dyrektor Jolanta Banasińska. Piękną scenografię i scenariusz uroczystości przygotowała wychowawczyni dzieci  Ewa Głąbek przy współpracy Krystyny Kowalskiej i Ewy Myszor. Dwudziestu pięciu maluchów w kolorowych biretach na głowach wyglądałoprzedszkole8 bardzo dostojnie i uroczyście. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym.

Za swój pierwszy wspólny występ młodzi artyści zostali nagrodzeni burzliwymi i gromkimi i brawami. Publiczność była wzruszona i zachwycona wspaniałym popisem, oklaskom nie było końca. W świetle jupiterów i migocących fleszy z widowni mali artyści zachowywali się bardzo profesjonalnie, była wielka radość, ale i łzy wzruszenia.                                                 

Po świetnym i pełnym wrażeń programie artystycznym przyszedł czas na złożenie przez dzieci uroczystej przysięgi.  Milusińscy z przejęciem, niejednokrotnie drżącymi głosikami przyrzekali, że będą słuchać pani, grzecznie i zgodnie bawić się z kolegami. Po tych słowach dyrektor Banasińska za pomocą dotknięcia zaczarowaną kredką każdego malucha, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Mianowane przedszkolaki z rąk nauczycieli otrzymały pluszowe piórniki, dyplomy oraz wielkie rogi obfitości.
 Dla nowych przedszkolaków był to wyjątkowy dzień, a rodzicom zabawa ta uświadomiła, jak ważne dla dziecka jest wejście w nową rolę – rolę przedszkolaka. Uroczystość pozostawiła wiele miłych i ciepłych wrażeń. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jakże ważny dla maluszków dzień w przedszkolu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze