Olkusz

W dniu 7 października 2022 roku Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziła grupa dzieci z przedszkola nr 8 w Olkuszu. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem policjanta oraz dowiedziały się wiele cenny rad nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się przed budynkiem komendy, gdzie dzieci przywitali policjanci ruchu drogowego.  Było to dla maluchów niezwykłym  przeżyciem i nie lada atrakcją. Każdy z małych gości  mógł usiąść za kierownicą radiowozu i na policyjnym motocyklu.  Dzieciaki chętnie ustawiały się  w kolejce i pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie w auli komendy z policjantką, która  zajmuje się profilaktyką. Mundurowa rozmawiała z przedszkolakami o bezpiecznym zachowaniu na drodze.  Dużo uwagi poświęciła odblaskom, uświadamiając dzieciom, jak ważne jest ich noszenie.

Przedszkolaki dowiedziały się również jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi. Jak unikać niebezpiecznych zachowań w czasie zabawy w domu, czy przedszkolu. Maluchy z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i chętnie odpowiadały na pytania. Trzeba przyznać, że podczas dzisiejszego spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.   

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze