bezpieczniki taurona 2

Nauczyciele ze szkół podstawowych z południowej Polski mogą zgłaszać swoje klasy na bezpłatne zajęcia edukacyjne realizowane w ramach 3. edycji akcji „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”.

Dla podstawówek z województw małopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i podkarpackiego to kolejna okazja, by poprzez zabawę nauczyć najmłodszych jak odpowiednio korzystać z urządzeń zasilanych energią elektryczną. Zapisy na lekcje potrwają do 26 lutego 2016r.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkół podstawowych z południowej Polski mogą wziąć udział w 3. edycji programu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”, w ramach którego realizowane będą bezpłatne zajęcia edukacyjne. Ich głównym celem jest nauczanie dzieci bezpiecznego i racjonalnego korzystania z urządzeń zasilanych energią elektryczną oraz odpowiedniego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

bezpieczniki taurona

Do tej pory w ramach „Bezpieczników TAURONA” zrealizowano łącznie 4 tys. lekcji oraz przeszkolono 123 tys. dzieci z 1180 szkół. Prowadzący szkolenia eksperci, w przystępny dla uczniów sposób, przekazywali wiedzę na temat odpowiedzialnego korzystania z prądu. Zajęcia poprzez zabawę i niestandardowe formy edukacji – kolorowe zeszyty z materiałami szkoleniowymi, filmy edukacyjne i ciekawe konkursy – przyczyniły się do zwiększenia świadomości i ostrożności dzieci w codziennych sytuacjach.

Lekcje prowadzone w ramach akcji spotkały się z zainteresowaniem uczniów. Nauczyciele również doceniają tę formę przekazywania wiedzy. W akcji „Bezpieczniki TAURONA” bierzemy udział od początku jej istnienia, ponieważ idealnie wpisuje się ona w program nauczania w klasach 1-3. Dodatkowo zajęcia z ekspertami prowadzone są w sposób interesujący i pobudzający aktywność uczniów. Wiem, że zapamiętują i wykorzystują przekazywaną im wiedzę, gdyż co jakiś czas wracamy do tematu i odwołujemy się do tych zajęć. Obserwuję także dzieci na co dzień i widzę, że starają się bezpiecznie korzystać z prądu – np. sprawdzają, czy gniazdko jest poprawnie osadzone w ścianie – mówi Joanna Schab nauczycielka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 w Krakowie.

bezpieczniki taurona 1

Zajęcia edukacyjne w ramach akcji „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” realizowane będą w okresie od 15 października br. do 17 czerwca 2016r. Natomiast szkoły zainteresowane uczestnictwem w programie mogą rejestrować się na stronie https://bezpieczniki.tauron.pl/dla-dziecka/Strony/zglos-szkole-do-programu.aspx do 26 lutego 2016 roku.

Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka.” został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej.
 
Więcej informacji na stronie www.bezpiecznikitaurona.pl

bezpieczniki taurona 3

Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” to kontynuacja, a zarazem rozszerzenie i ujednolicenie, dotychczasowego zaangażowania Grupy TAURON w kwestie związane z bezpiecznym używaniem energii elektrycznej. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON.

 

Agencja Reklamowa S4 S.A.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze