Olkusz

W ciągu najbliższych kilku miesięcy na ul. Żuradzkiej i w okolicach ronda na Mazańcu powstaną trzy nowe przejścia dla pieszych. To po części odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. 

O budowę „pasów” na ul. Żuradzkiej (na wysokości wejścia do parku na Czarną Górę) zabiegali seniorzy z Dziennego Domu Senior + przy ul. Żuradzkiej. O tej inicjatywie informowaliśmy  pod koniec listopada w artykule o trzecich urodzinach placówki. Seniorzy, którzy często chodzą na spacery na Czarną Górę argumentowali, że spory ruch samochodów sprawia i młodszym, i starszym osobom problemy z bezpiecznym przejściem przez ulicę. Zwrócili się więc do władz miasta z pomysłem wykonania tam przejścia. Pismo zostało przekazane do zarządcy drogi, czyli starostwa powiatowego.

W efekcie w olkuskim Zarządzie Drogowym zaplanowano budowę wnioskowanego przejścia dla pieszych.

-Potrzeba utworzenia przejścia na wysokości wejścia do parku na Czarną Górę była zgłaszana nie tylko przez seniorów z Dziennego Domu Senior + przy ul. Żuradzkiej, ale również dyrekcję i opiekunów wychowanków Domu Dziecka „Dworek Marzeń”. Wobec tego po uzgodnieniach, oględzinach i analizie, udało się wypracować z Zarządem Drogowym rozwiązanie, które zostanie wcielone w życie. Przejście dla pieszych zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

To jednak nie wszystko. „Pasy” powstaną także na ul. Czarnogórskiej oraz na ul. Mazaniec – obydwa w obrębie pobliskiego skrzyżowania. W tej drugiej lokalizacji zaplanowano również montaż progów zwalniających.

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze