prz7 bezpieczny przedszkolak 2018 1

W dniu 14 czerwca 2018 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście – policjanci i policjantki z Powiatowej Komendy w Olkuszu i Miejskiej Policji w Krakowie w towarzystwie psów tropiących. Przedszkolaki zapoznały się z pracą policjantów, umundurowaniem oraz sprzętem, z którego korzystają policjanci w trakcie codziennej pracy.

prz7 bezpieczny przedszkolak 2018 2

Dzieci dowiedziały się także na czym polega praca psów tropiących. Podczas rozmów, pogadanek oraz oglądania filmu edukacyjnego dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa w domu, na ulicy, placu zabaw. Goście ostrzegali przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu, a także udzielali dzieciom wskazówek, jak zachować się podczas spotkania z nieznajomym psem.

prz7 bezpieczny przedszkolak 2018 3

Dzieci zaprzyjaźniły się z policyjnym „wilczurem”, który nie krył zadowolenia z pieszczot jakimi obdarzyły go dzieci. Był także czas na zadawanie pytań dotyczących pracy Policji. Wszyscy uczestnicy spotkania będą długo pamiętać tą nietypową wizytę. Dziękujemy wszystkim policjantom za możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych i pouczających zajęciach.

Przedszkole nr 7

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o