Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci dzieci nowo przybyłych do naszego przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział chętni rodzice, pracownicy przedszkola oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz wjazdu pociągu stworzonego przez dzieci ze starszych grup. Pociąg ten symbolizował lokomotywę z wiersza J. Tuwima. Następnie wszystkie grupy brały udział w krótkiej części artystycznej. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec.

pasowanie2

Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Zyta Kaliś  za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy nowy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, a wszystkie dzieci dostały małe upominki przygotowane przez rodziców.

pasowanie3

Dla przedszkolaków było to dzień wielkich przeżyć, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Przedszkole nr 7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze