paragraf-blacha

Najbliższe dni to czas wyjazdów na sierpniowy weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać olkuscy policjanci. Od 14 do 17 sierpnia na drogach pojawią dodatkowe patrole. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu, na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożących dzieci bez fotelików. Kierowcy powinni również pamiętać, że bez względu na porę roku mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę.

Rady dla kierujących:

Zanim wyjedziesz w podróż sprawdź stan techniczny pojazdu, którym zamierzasz podróżować (stan ogumienia, oświetlenie, itp.). Nie zapomnij zabrać wszystkich niezbędnych dokumentów. Sprawdź czy pojazd posiada ważny przegląd techniczny oraz aktualna polisę ubezpieczeniową.

Pamiętaj! Brawurowa jazda oraz nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków na polskich drogach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu życzą wszystkim podróżującym bezpiecznej drogi.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NataLKA 7
NataLKA 7
9 lat temu

I co ?I cisza. Nikt nie potrafi odpowiedzieć „Pieszemu ? No Władzo Olkuska,powiedz coś na temat bezkarnych rowerzystów jeżdżących po chodnikach w Olkuszu i potrącających przechodniów nawet na przystankach autobusowych.Nie mówiąc już o kretynach motocyklistów.
A co z postojami samochodów na głównych ulicach Olkusz ?

Pieszy
Pieszy
9 lat temu

A czy Olkuska Policja będzie zwracała też uwagę na rozpasanych rowerzystów jeżdżących po chodnikach ???? Chciałbym usłyszeć lub przeczytać,że chociaż jeden rowerzysta w Olkuszu został ukarany za jazdę po chodniku . Ja zostałem potracony na przystanku autobusowym na Al. 1000-lecia. Chodnik jest dla pieszych a jezdnia dla pojazdów wszelakich. Ja chcę czuć się bezpiecznie na chodniku.