logo smp

W najbliższą sobotę w Olkuszu gościć będzie grupa mieszkańców partnerskiego miasta Schwalbach am Taunus. Niemiecka delegacja od kilkunastu dni zwiedza różne zakątki naszego kraju, w ramach programu „Poznać Polskę – podróż studyjna wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej”. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie na olkuskim rynku o godz. 10.00.

Wizytę w naszym mieście mieszkańcy Schwalbach rozpoczną od złożenia wieńca na Starym Cmentarzu. O godz. 10.00 zaplanowano oficjalne powitanie z władzami miasta, a następnie odsłonięcie partnerskiej „Ławeczki Przyjaźni” na rynku. Ten symbol szesnastoletniej współpracy Olkusza i Schwalbach został podarowany przez Niemców w ubiegłym roku, z okazji jubileuszu partnerstwa oraz otwarcia rynku. Sobotnie popołudnie i wieczór upłyną na zwiedzaniu miasta, m. in. cmentarza żydowskiego, podziemi rynku, muzeów, rabsztyńskiego wzgórza.

Olkuską część podróży organizuje Stowarzyszenie Miasta Partnerskie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu. 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze