Przeszło setka uczestników wzięła udział w Biegu Ulicznym Srebrnego Grodu. Nie tylko olkuszanie, ale również mieszkańcy wielu odległych miast oraz zagraniczni goście walczyli o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy.
To właśnie „ojciec miasta” Dariusz Rzepka dał startowym pistoletem sygnał do rozpoczęcia zmagań. Uczestnicy wystartowali sprzed pomnika Józefa Piłsudskiego. Do pokonania mieli ponad 10 kilometrów ulicami miasta.
Oprócz biegu głównego organizatorzy: miejscowy magistrat i MOSiR oraz trener olkuskich lekkoatletów z I.K.S. Olkusz – Kazimierz Chechelski, przygotowali także liczący 1700 metrów dystans dla uczniów.

Jak pokazała impreza, aktywny styl życia i dbałość o doskonałą kondycję charakteryzują nie tylko młodzież. Najstarszym zawodnikiem, który ukończył bieg, jest 66-letni Stanisław Grabka.
W biegu głównym najwyższe lokaty zajęli Igor Żaworonok, Aleh Hutnik z Białorusi i Andrzej Lachowski. Wśród olkuszanek najwyższe lokaty zdobyły zawodniczki LKS „Kłos” Olkusz: Katarzyna Kuab-Klich, Agata Sowińska i Aleksandra Cieślik. W grupie najlepszych olkuszan znaleźli się: Tomasz Czarnota i Bartosz Karoń z I.K.S. Olkusz oraz Bogusław Karoń z U.K.S. Bieganie.pl
Bieg ulicami Olkusza wrócił do kalendarza imprez po wielu latach. Sportowe zmagania były jednak tak udane, że organizatorzy liczą, że Bieg Srebrnego Grodu stanie się imprezą cykliczną.

Bieg wsparli:ZGH Bolesław, Carrefour – Polska O/Olkusz, Piekarnia „Złoty Róg”, Supermarket „Nasz”, Pan Apolinary Ćwięczek – Vice-przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu oraz Pan Józef Sarecki – Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej w Olkuszu, Sklep „Traper” z ulicy Krakowskiej w Olkuszu, firma AMA Serwis sp. z o.o. Olkusz oraz patroni medialni: Przegląd Olkuski i portal internetowy Olkuszanin.pl. Nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek z Olkusza ufundowali posłowie Jacek Osuch i Andrzej Ryszka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze