ok

Razem możemy więcej – czy ta dewiza będzie przyświecać rozwojowi naszego powiatu? Wspólne działania miejscowych firm mają sprawić, że nasz region stanie miejscem przyjaznym dla biznesu i mieszkańców. Dlatego właśnie powstało Stowarzyszenie Olkuskich Przedsiębiorców „Olkusz Kreatywnie”.

Inicjator i prezes Stowarzyszenia Paweł Krawczyk podkreśla, że zafascynowała go idea współpracy firm, a nie walki między nimi. Chce, aby podmioty zawalczyły o szereg dotacji, jakie oferuje Unia Europejska czy budżet państwa. – Zacząłem rozmawiać z miejscowymi przedsiębiorcami i okazało się, że większość z nich dostrzega dokładnie to samo: brak lidera, który zająłby się realizowaniem oddolnych inicjatyw. Właściciele firm są zainteresowani współdziałaniem, bo mogą wiele na tym zyskać. W Olkuszu bardzo mało podmiotów sięga po zewnętrzne środki. Chcielibyśmy to zmienić. Obecnie realizujemy pięć unijnych projektów z czterema firmami, organizujemy szkolenia dotyczące wprowadzenia ekologicznych rozwiązań w biurach – opowiada Paweł Krawczyk.

Kolejna koncepcja dotyczy stworzenia grupy zakupowej. Korzyść ma być obopólna: i dla kupujących, i dla sprzedających. – Prosty przykład – wymiana opon w firmowych autach. Zbieramy zamówienie od wszystkich zainteresowanych i dzięki temu zyskujemy konkretny rabat. W taki sam sposób możemy negocjować ceny wywozu śmieci czy zakupu materiałów biurowych. Wiele osób nie wie, że na naszym terenie można kupić potrzebny im towar. W ten sposób napędzamy lokalną gospodarkę, a sami oszczędzamy pieniądze i czas, nie czekając na przesyłkę, a kupując na miejscu – mówi Paweł Krawczyk. Prezes Stowarzyszenia podkreśla, że konieczna jest także współpraca z samorządami. Chodzi o konsultacje społeczne części uchwał, zanim podejmą je radni.

ok logo

Wspólne pozyskiwanie dotacji czy grupa zakupowa to niejedyne pomysły na rozwój lokalnego środowiska. W planach jest jeszcze inkubator przedsiębiorczości, wspomagający nowo powstałe firmy. Pomoc ma być kompleksowa: od bezpłatnych porad księgowych czy prawnych po zapewnienie dostępu do pomieszczeń biurowych. – Niekiedy rejestruje się działalność pod domowym adresem, a nie dysponuje jeszcze lokalem. Często są takie sytuacje, gdy trzeba spotkać się z klientem, a nie ma gdzie. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw jak największej ilości potrzeb początkujących przedsiębiorców – deklaruje Paweł Krawczyk. 

Zapału i pomysłów na dalszą działalność Stowarzyszenia nie brakuje. „Olkusz Kreatywnie” w przyszłości ma zamiar zająć się także osobami bezrobotnymi, pomagając im znaleźć zatrudnienie. Wśród wielu koncepcji są także tzw. anioły biznesu, czyli firmy inwestujące w kreatywne osoby z pomysłem na biznes, ale nie mające na to środków. Nasi przedsiębiorcy mogliby również wyjeżdżać na misje gospodarcze takie jak zagraniczne targi. Na to także można pozyskać unijne środki, a organizacją zajmie się Stowarzyszenie, co zmniejsza koszty poznawania zagranicznych rynków.

Właściciele firm, którzy chcieliby przyłączyć się do Stowarzyszenia, powinni zajrzeć na stronę www.stowarzyszenieolkusz.pl. Tam znajdą więcej informacji na temat działalności oraz deklarację uczestnictwa.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
szkoda
szkoda
8 lat temu

Szkoda ,że usuwane są komentarze kim jest Pan Paweł Krawczyk – 🙁

camorra
camorra
8 lat temu

[quote]
ale musicie przyznać że Piaśniki mają łeb 6 na 9.wszystkie branże w jednej rodzinie, produkcja,usługi, transport,budownictwo, gastronomia, hotel, budżetówka. Kto się może pochwalić taka rodziną, no kto ?[/quote]
jest parę takich rodzin, ale daleko – na Sycylii, a częściowo w USA: Corleone, Soprano 🙂

hejer
hejer
8 lat temu

Dajcie na wstrzymanie z Dutkiewiczem. Nie jeden pamięta jak Dutkiewicz przycinał żywopłot na ZGH, a później się panisko zrobiło.

Róża Mituś
Róża Mituś
8 lat temu

[quote name=”Biznesmen”]Chciałbym sie dowiedzieć kto jest w składzie zarządu , czy nie przypadkiem Zmudzki, Witecki ,Mitus , Girek ,Pasztaleniec i kto tam jeszcze ? Bo jezeli tak , to życzę sukcesów , potrafią tylko moderacja.[/quote]

Jeżeli ktoś chce zrobić coś w tym powiecie, to od razu jest uważany za insynuatora. A kto nim nie jest? Osoby, które siedzą na urzędowych stanowiskach i nic nie robią? Gratuluję podejścia biznesmenowi. Jest bardzo motywujące. Widocznie autor komentarza ocenia innych według zasad, którymi sam się kieruje. Być może nie potrafi zrozumieć, że niektórzy mogą chcieć działać, nie po to, aby „za wszelką cenę być”. Przykro mi, że ocenia mnie Pan w ten sposób, ponieważ w wybory włożyłam wiele pracy, nie po to, żeby sama zaistnieć, ale po to, aby Samorząd OdNowa mógł zrealizować swoje pomysły. Pana opinią nie zamierzam się jednak przejmować – mam zbyt mocne poczucie własnej wartości.

peak
peak
8 lat temu

Jak na pierwszy artykuł to niezły mają PR. Ja mam pewne wątpliwości czy mogą być Państwo wiarygodnym Partnerem, w związku z tym mam kilka pytań. Kto realizuje te 5 unijnych projektów? Stowarzyszenie? Czy firma budowlana? Po drugie – rozumiem, że jeśli powstaje Stowarzyszenie zrzeszające firmy, to już kilka firm jest jego członkiem – jakie to firmy? Po trzecie, Kreatywny Olkusz – a kreatywność wiążę się z nauką, z jakimi jednostkami B+R nawiązali Państwo współpracę? I na koniec używanie nazwy miasta w działalności gospodarczej (choćby to była działalność pomocnicza) nie powinno wymagać zgody władz miasta?

Arek
Arek
8 lat temu

Jaki biznes w tej dziurze można zrobić ,siostra miała sklep z płytkami 2 lata ,cały czas nękania ze skarbówki ,droga się tak rozleciała dojazdowa że sprężyny pękały klientom ,a władze że drogę może za 2-3 lata połatają,nic tylko inwestować w olkuszu dobry żart na nowy rok 😆

pytanie
pytanie
8 lat temu

[quote name=”j-na”]firmą która wpadła na pomysł założenia stowarzyszenie na rzecz przedsiębiorców jest anmar – centrum szkoleniowe Olkusz, samo stowarzyszenie- pewnie jeszcze nie powstało, gdyż prodecura rejestracji podmiotu w urzędach, nadanie KRS, powołanie zarządu etc, to kilka miesięcy.

sama startowałam na to stanowisko w anmar, osoba zatrudniona od samego początku miała przedsięwziąć kroki ku stworzeniu i zarejestrowaniu podmiotu.
wiec nie wiem skąd ten artykuł skoro stowarzyszenia jeszcze nie ma.[/quote]

Jeśli nie ma jeszcze tego stowarzyszenia to w jakim celu powstał ten artykuł?

ninka
ninka
8 lat temu

irmą która wpadła na pomysł założenia stowarzyszenie na rzecz przedsiębiorców jest anmar – centrum szkoleniowe Olkusz, samo stowarzyszenie- pewnie jeszcze nie powstało, gdyż prodecura rejestracji podmiotu w urzędach, nadanie KRS, powołanie zarządu etc, to kilka miesięcy.

sama startowałam na to stanowisko w anmar, osoba zatrudniona od samego początku miała przedsięwziąć kroki ku stworzeniu i zarejestrowaniu podmiotu.
wiec nie wiem skąd ten artykuł skoro stowarzyszenia jeszcze nie ma.

j-na
j-na
8 lat temu

firmą która wpadła na pomysł założenia stowarzyszenie na rzecz przedsiębiorców jest anmar – centrum szkoleniowe Olkusz, samo stowarzyszenie- pewnie jeszcze nie powstało, gdyż prodecura rejestracji podmiotu w urzędach, nadanie KRS, powołanie zarządu etc, to kilka miesięcy.

sama startowałam na to stanowisko w anmar, osoba zatrudniona od samego początku miała przedsięwziąć kroki ku stworzeniu i zarejestrowaniu podmiotu.
wiec nie wiem skąd ten artykuł skoro stowarzyszenia jeszcze nie ma.

olek
olek
8 lat temu
Biznesmen
Biznesmen
8 lat temu

Kończąc wyjaśnię: nie mam nic wspólnego z tym stowarzyszeniem, wielokrotnie podkreślam publicznie, że nigdy nie mam, nie miałem i nie będę miał aspiracji politycznych. Za to będę zawsze pisał krytycznie o lokalnych „politykach” i ich decyzjach. Nigdy nie będę się wstydził swoich wpisów i nie będę pisał anonimowo.

Liczę na kontakt.[/quote]
Panie Tomku ! Przyjmuje Pana wyjaśnienia i dziękuje za nie !

Bizpis
Bizpis
8 lat temu

[quote name=”info dla biznesmena”][quote name=”Biznesmen”]Chciałbym sie dowiedzieć kto jest w składzie zarządu , czy nie przypadkiem Zmudzki, Witecki ,Mitus , Girek ,Pasztaleniec i kto tam jeszcze ? Bo jezeli tak , to życzę sukcesów , potrafią tylko moderacja.[/quote]
Czy biznesmen = Łukasz Kmita lub ktoś z Pisu? Widzę, że niektórzy mocno utkwili w pamięci.[/quote]
A dziwisz sie ?

Krzysztof Mucha
Krzysztof Mucha
8 lat temu

a do autora tekstu prośba by pisząc o planowanym przedsięwzięciu – przybliżyła postać która to organizuje a nie wymieniała tylko nazwisko – zbieżność powyższego powoduje później takie właśnie kontrowersje

Krzysztof Mucha
Krzysztof Mucha
8 lat temu

witam
Pawle (zwracam się do Pawła Krawczyka nauczyciela matematyki) widzę że zostałeś chyba z kimś pomylony ale to nie upoważnia niezorientowanych do wydawania od razu przytoczonych opinii (zdmiony, bizneswomen,biznesmen) to samo dotyczy łączenie osób z OdNowy z tym przedsięwzięciem (tu słowo do Sebastian,Róży,Tomka) więc chciałem tylko przypomnieć tym co wydają sądy i opinie że:
Przedmiotem ochrony z poniższych komentarzy jest przede wszystkim dobre imię innego człowieka. Przez ochronę dobrego imienia należy rozumieć tutaj ocenę wartości osoby pomawianej w pojęciu innych ludzi.
Wypowiadanie niepochlebnych i nieprawdziwych opinii o innej osobie może mieć dwojakie skutki. Z jednej strony tego typu czyny mogą naruszać dobra osobiste, z drugiej zaś być podstawą wniesienia prywatnego aktu oskarżenia do sądu z art. 212 kodeksu karnego.
dotarcie do IP komputera i znalezienie autorów wpisów przez Policję chyba nie byłoby problemem

Młody
Młody
8 lat temu

Proszę o podanie pod jakim numerem stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym bo nie potrafię go tam zlokalizować ?

Tomek Witecki
Tomek Witecki
8 lat temu

Kieruję swój post do Biznesmena – skoro już umieścił moje nazwisko w swoim komentarzu.

Nazywam się Tomek Witecki. Jeżeli uważasz, że jestem gdzieś czepialski, awanturniczy i bezpodstawnie krytykuję innych – bardzo proszę o wskazanie choć jednego miejsca, gdzie kogoś obraziłem, niesłusznie skrytykowałem etc. Z chęcią porozmawiam z Tobą i spróbuję obronić swoją rację. Uważam, że każdy mój komentarz jest konstruktywny, oparty na konkretnych przykładach. Prośba – przedstaw mi coś, co miałeś na myśli wymieniając moje nazwisko. Anonimowo każdy potrafi obrażać.

Kończąc wyjaśnię: nie mam nic wspólnego z tym stowarzyszeniem, wielokrotnie podkreślam publicznie, że nigdy nie mam, nie miałem i nie będę miał aspiracji politycznych. Za to będę zawsze pisał krytycznie o lokalnych „politykach” i ich decyzjach. Nigdy nie będę się wstydził swoich wpisów i nie będę pisał anonimowo.

Liczę na kontakt.

tez wscibski
tez wscibski
8 lat temu

[quote name=”wscibski”]E-mail na stronie jest na firmę prywatną, czy coś to oznacza? Czy zatem Stowarzyszenie ma coś wspólnego z firmą budowlaną? Czytam, że nie jest to tylko firma budowlana, bo też realizuje projekty unijne, w tym szkolenia z OZE? Może zatem mamy nowe rozdanie unijnej gotówki, powstaje stowarzyszenie, żeby pozyskać kasę niby dla rozwoju lokalnego biznesu?[/quote]
Nazwa domeny zrestartowana na firmę: VILCORE Aleksander Zalewski
W rejestrze Sądowym (ems.ms.gov.pl) jakoś nie mogę znaleźć tej organizacji. Ni to pod nazwą ” Olkusz Kreatywnie” , ni to Stowarzyszenie Olkusz Kreatywny „OK” , ni to pod stowarzyszeniami w Olkuszu.
W statusie organizacji umieszczonej na stronie brak podpisów .
W kontakcie: Stowarzyszenie Olkusz Kreatywny „OK” a w statusie „Olkusz Kreatywnie”
W innym miejscu brak informacji o kontakcie. Coś to na kolanie pisane ?

przedisębiorca_olkus
przedisębiorca_olkus
8 lat temu

[quote name=”-Elżbieta-„]Może niech się wypowiedzą osoby prowadzące działalności gosp. na naszym terenie. Czy tak łatwo im funkcjonować na rynku? Czy odczuwają kryzys ? I czy chcieliby korzystać ze zniżek na usługi i produkty z których korzystają na codzień. Napewno jest wiele firm które nie muszą liczyc każdej złotówki ale spora część to takie które jednak muszą liczyć. 😐 😐 :-|[/quote]

Jeżeli tylko ze współpracy będe czerpał korzyści dla swojej firmy to nie widzę żadnych przeciwskazań aby działać razem z innymi.

info dla biznesmena
info dla biznesmena
8 lat temu

[quote name=”Biznesmen”]Chciałbym sie dowiedzieć kto jest w składzie zarządu , czy nie przypadkiem Zmudzki, Witecki ,Mitus , Girek ,Pasztaleniec i kto tam jeszcze ? Bo jezeli tak , to życzę sukcesów , potrafią tylko moderacja.[/quote]
Czy biznesmen = Łukasz Kmita lub ktoś z Pisu? Widzę, że niektórzy mocno utkwili w pamięci.

-Elżbieta-
-Elżbieta-
8 lat temu

Może niech się wypowiedzą osoby prowadzące działalności gosp. na naszym terenie. Czy tak łatwo im funkcjonować na rynku? Czy odczuwają kryzys ? I czy chcieliby korzystać ze zniżek na usługi i produkty z których korzystają na codzień. Napewno jest wiele firm które nie muszą liczyc każdej złotówki ale spora część to takie które jednak muszą liczyć. 😐 😐 😐

Iglo
Iglo
8 lat temu

Wyskoczył jakiś filip z konopi i szuka frajerów.Niech pokaże najpierw swój dorobek.

jasnowidz
jasnowidz
8 lat temu

P. Krawczyk :za cztery lata wystartuje w wyborach na burmistrza albo do rady powiatu

wscibski
wscibski
8 lat temu

E-mail na stronie jest na firmę prywatną, czy coś to oznacza? Czy zatem Stowarzyszenie ma coś wspólnego z firmą budowlaną? Czytam, że nie jest to tylko firma budowlana, bo też realizuje projekty unijne, w tym szkolenia z OZE? Może zatem mamy nowe rozdanie unijnej gotówki, powstaje stowarzyszenie, żeby pozyskać kasę niby dla rozwoju lokalnego biznesu?

Qqłka
Qqłka
8 lat temu

Prośba do redakcji, żeby wyjaśniła kim jest pan Paweł Krawczyk prezes stowarzyszenia. Wpisującym radzę najpierw się tego dowiedzieć, żeby coś potem mogli mądrego napisać.

Biznesmen
Biznesmen
8 lat temu

Chciałbym sie dowiedzieć kto jest w składzie zarządu , czy nie przypadkiem Zmudzki, Witecki ,Mitus , Girek ,Pasztaleniec i kto tam jeszcze ? Bo jezeli tak , to życzę sukcesów , potrafią tylko moderacja.

Piękny Roman
Piękny Roman
8 lat temu

Z Ciebie taka bizneswoman jak ze mnie papież.
Co do Pawła Krawczyka, to nie jest ten P.Krawczyk o którym wspomniałaś. P.Krawczyk uczył mojego syna i był to jeden z najlepszych nauczycieli z jakiego miałem przyjemność poznać podczas edukacji mojego syna. Patrząc na Twoje wypociny, to mam wrażenie, że obawiasz się ludzi inteligentnych, którzy próbują coś zrobić dla tego upadłego miasta. Pewnie jesteś plecakiem od katechety lub reszty wspaniałej „Okuskiej Elyty Politycznej”. Na szczęście są jeszcze normalni ludzie w tym mieście.
Ps.
Ty pewnie też zaliczałaś się do tej drugiej połowy z pałą na maturze – eee, co ja piszę? Do szkoły było pod górkę, to i do matury nie dopuścili. Jednym słowem – lecz kompleksy dziewucho, bo na resztę już za późno.

Klif
Klif
8 lat temu

A czy to jest artykuł sponsorowany ?

więcej optymizmu
więcej optymizmu
8 lat temu

Nie róbmy nic, wracajmy do domu, oglądajmy kiepskich , i narzekajmy na wszystko dookoła …. To Nasza mentalność.

Młody
Młody
8 lat temu

O k….
„Według danych REGON w Polsce w 2010 roku zarejestrowanych było 12 tys. fundacji i 71 tys. stowarzyszeń …” ile przybyło do dzisiaj to nie wiem, wiem natomiast że ich głównym niepisanym w statucie celem jest pozyskanie z różnych źródeł środków na pensje prezesa i innych zatrudnianych w nich osób. Jest to sposób na życie, na ich podwalinach powstają także inne podmioty czy też nawet sp. z o.o. z bezczelnie przyjmowanymi nazwami jak słynne ostatnio „Złoty Melon”, „Mrówka Cała” czy też „Jasna Sprawa” …

A wracając do spraw gospodarki, biznesu, miejsc pracy, bezrobocia w powiecie należy przypomnieć o opłacanych z podatków: staroście, burmistrzach, wójtach, ich zastępcach, naczelnikach, kierownikach, urzędnikach, wydziałach promocji i rozwoju, radnych, i tak niedawnych obietnicach przedwyborczych w tym zakresie …

Aga
Aga
8 lat temu

Mam działalność i walczę o jej byt każdego dnia.
Razem faktycznie można zdziałać więcej.
Życzę powodzenia, sukcesów i nowych pomysłów.

_ona_
_ona_
8 lat temu

Młode osoby nie raz mają dobre pomysły na biznes tylko nie mają środków na start albo bariery takie właśnie jak brak lokalu w rozsądnych pieniądzach .Jestem jak najbardziej za aby kreatywnym ludziom ułatwiać start. Może właśnie dzięki temu będziemy tracić mniej zdolnych osób które obecnie muszą wyjeżdżać za granice 🙁

Karol
Karol
8 lat temu

[quote name=”pozytywna”]To chyba nie ten Paweł Krawczyk . Za Późno na taka inicjatywę? To może lepiej nic nie robić . To na pewno pomoże Naszemu Miastu… Ech….[/quote]
[quote name=”pavv”]Teraz to już za późno. Firm ubywa, rynek pustoszeje, młodzi wyjeżdżają do krajów, gdzie nie muszą się zastanawiać czy za pensję zapłacić czynsz czy może kupić jedzenie. Za około 5 lat Olkusz przestanie być miastem powiatowym, a za 10 lat straci prawa miejskie.[/quote]
Na nic nigdy nie jest za późno. Jeżeli tylko ktoś chce się wziąć za robotę.

biznesmem
biznesmem
8 lat temu

na dziadka 😆 na babcię 😆 na STOWARZYSZENIE 😆 😆 😆 😆 😆

olkuszanin12
olkuszanin12
8 lat temu

Nikt nie słyszał o Panu Krawczyku w Olkuszu czy on prowadził jakiś biznes ,bo wchodząc na stronę stowarzyszenia można zrozumieć że stowarzyszenie szuka jeleni na zapewne kasę :-* sami jeszcze nic nie pokazali i zapewne nic nie pokarzą 😆 😆 😆 😆

pozytywna
pozytywna
8 lat temu

To chyba nie ten Paweł Krawczyk . Za Późno na taka inicjatywę? To może lepiej nic nie robić . To na pewno pomoże Naszemu Miastu… Ech….

Magda....
Magda....
8 lat temu

Każda pomoc przedsiębiorcom jest potrzebna. Firm ubywa bo Olkusz jest trudnym rynkiem na działalność. Dobra inicjatywa !!!!

Bizneswoman
Bizneswoman
8 lat temu

Pomysł nie trafiony w realiach naszego miasta a właściwie w sferze gospodarczej , ja wiem ze P. Krawczyk za wszelka cenę chce zaistnieć na scenie Olkuskich samorządowców ale lepiej dla niego smego będzie jak sie weźmie solidnie za nauczanie bo jak podaje prasa tylko 50% uczniów zdało próbna maturę , niech każdy robi to do czego jest powołany , No chyba ze p Krawczyk odejdzie ze szkolnictwa i zacznie działać na własny rachunek i wtedy każda inicjatywę jaka pan podejmie będzie mozna rozpatrzyć , proponuje panu staroście aby jako zwierzchnik Pana Krawczyka przyjrzał sie jego działalności dydaktycznej i wyciągnął odpowiednie wnioski , bo albo robimy jedna rzecz a dobrze , albo wcale , i tu wydaje sie ze skoro p.Krawczyk jest założycielem i prezesem stowarzyszenia to praca w szkolnictwie będzie go bardzo uwierala a na pewno będzie to ze szkoda dla uczniów . Nauczyciel ma byc nauczycielem i stad ma wiele przywilejów aby skupił sie na pracy z uczniem ,wybór należy do pana,

zdmiony
zdmiony
8 lat temu

Czy to czasem nie ten Paweł Krawczyk, który uczy w szkole i korzysta z socjalistycznych przywilejów Karty Nauczyciela?

pavv
pavv
8 lat temu

Teraz to już za późno. Firm ubywa, rynek pustoszeje, młodzi wyjeżdżają do krajów, gdzie nie muszą się zastanawiać czy za pensję zapłacić czynsz czy może kupić jedzenie. Za około 5 lat Olkusz przestanie być miastem powiatowym, a za 10 lat straci prawa miejskie.