waszeinterwencje

Fontanny na olkuskim rynku były główną atrakcją dla mieszkańców, którzy przyszli zobaczyć efekt prac rewitalizacyjnych. Największą frajdę miały dzieciaki szukające w niej ochłody w upalne dni. Wieczorne zabawy „większych dzieci” okazały się zbyt brawurowe i urzędnicy w poniedziałek umieścili naklejki z napisem „Zakaz wchodzenia do fontanny. Teren monitorowany.” Mieszkańcy nie kryją rozczarowania tym zakazem, który zresztą nie sposób wyegzekwować. Uważają, że pomysł jest nietrafiony i powinna być możliwość brodzenia w fontannach. „Jeśli wodotryski już są, to czemu nie można się w nich ochłodzić?” – pytają jedni. „Fontanna to nie basen” – argumentują inni. Czy urzędnicy tym zakazem wylali dziecko z kąpielą?

Fontanny zostały zaprojektowane w ten sposób, że można do nich wejść bezpośrednio z płyty rynku. Przez cały weekend w rejonie fontann bawiła się bardzo duża ilość maluchów, orzeźwienia szukali też dorośli. Nawet po umieszczeniu zakazu w poniedziałek dzieci wchodziły do brodzików, dobrze się przy tym bawiąc. Wprowadzony zakaz wydaje się być więc martwym przepisem. O jego sens zapytaliśmy urzędników. Uważają oni, że taki krok jest podyktowany wyłącznie troską o bezpieczeństwo. Ich zdaniem nie ma większego problemu, jeśli fontanna służy wyłącznie do brodzenia nogami czy schładzania ciała wodą z dysz. Kłopot w tym, że w późnych godzinach wieczornych przy fontannach przebywali młodzi ludzie, którzy skakali do niej i siadali na dyszach, co może fontannę uszkodzić, a poza tym jest niebezpieczne. Po weekendowych harcach zostały w fontannie butelki i kapsle po piwach. – Szanujmy to miejsce. Przecież zostało wykonane za pieniądze wszystkich – apelują urzędnicy.

Teren jest monitorowany i strażnicy miejscy widzą, kto do fontanny wchodzi. Jak jednak miałoby wyglądać pilnowanie tego miejsca, jeśli dosłownie przez cały dzień do fontanny wchodzą dzieci? Cały czas przy fontannie miałby stać strażnik i pilnować tego miejsca? Czy może za każdym razem, kiedy widzi na monitoringu dziecko w fontannie, powinien iść i je przepędzić, żeby zakaz był respektowany? Obydwa warianty wydają się mało realne do wykonania. Mamy dzieciaków też się buntują i chcą, aby urzędnicy wycofali się z tego absurdalnego ich zdaniem zakazu. – Jak ja mam wytłumaczyć dziecku, że nie może zamoczyć nóg w wodzie? Musiałabym tutaj wcale nie przychodzić, bo każda mama wie, jak próba takiego zakazu by się skończyła. Poza tym, te dzieci nie robią nic złego i bawią się pod nadzorem dorosłych – mówi „Przeglądowi” jedna z olkuskich mam. – W całej Europie można się chłodzić w tego typu fontannach, a u nas nie. To po co ją robili? – denerwuje się druga.

Wygląda na to, że o złoty środek będzie trudno. Jeden z naszych Czytelników opowiedział nam, że w niedzielę w nocy w fontannie wymyła się grupa pań. – Ja nie wiem, czy była to forma happeningu, czy może zwykła bezmyślność, ale takie zachowanie jest nie do przyjęcia. Jak potem w takiej wodzie, w której ktoś się umył, mają się bawić dzieci? – pytał oburzony.

Jednym z argumentów przeciwników wchodzenia do fontanny są właśnie względy higieniczne. Jak udało nam się dowiedzieć, fontanna ma obieg zamknięty, ale woda jest uzdatniana. O tym, czy wejść do wody, w której moczą nogi inni, czy też nie wejść, decyduje każdy z osobna. – Ja akurat boję się korzystania z takich zbiorników, ale jeśli komuś to nie przeszkadza, to czemu miałby nie wejść? Uważam, że jeśli fontanna już jest, to chętni powinni móc się w niej ochłodzić. Widać, jak te dzieci się dobrze bawią, więc czemu im to odbierać? – mówi jeden z mieszkańców, który przyszedł na rynek.   

Powiatowy inspektor sanitarny nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że mieszkańcy muszą respektować zakaz. Przede wszystkim dla swojego dobra. – Fontanna swoim usytuowaniem zachęca dzieci do brodzenia w niej. Woda w fontannie w chwili obecnej nie nadaje się do kąpieli, bo nie ma pewności, że jest ona mikrobiologicznie czysta. Inwestor założył, że będzie to element ozdobny, a nie służacy do kąpieli. Jeśli zdecydowanoby się udostępnić ją mieszkańcom do ochładzania się w upalne dni, woda musiałaby być dokładnie przebadana – mówi Agata Knapik, dyrektorka olkuskiego Sanepidu. – Patrząc na rozradowaną grupę maluchów, trudno odmówić im tej przyjemności. Warto jednak pamiętać, że zabawa w takiej wodzie może mieć negatywne skutki zdrowotne, choćby w postaci zmian skórnych – dodaje.

W olkuskim UMiG-u przedstawiliśmy argumenty mieszkańców, którzy chcą zniesienia zakazu. Urzędnicy obiecują, że będą się przyglądać sposobowi korzystania z wodotrysków i podejmą ostateczną decyzję. 

Przekonamy ich wspólnie? A może uważacie, że zakaz jest słuszny? Czekamy na Wasze komentarze na www.przeglad.olkuski.pl!

Ciekawa dyskusja rozgorzała też na naszym facebookowym profilu. Znajdźcie nas na FB i dołączcie do ponad 3,6 tysięcy naszych fanów, którzy codziennie rozmawiają na ważne dla nas tematy! Bezpośredni link: https://www.facebook.com/pages/Przegl%C4%85d-Olkuski/330868810320770

 

 

86
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
86 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
PXTJanek2architekt-kaPIOTR NOGIEĆTutejszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wojtas
wojtas

Postawic napis „Dozwolone DO lat 18” widac ze doroslym rozumu brakuje…

Arkadiusz J
Arkadiusz J

Panowie strażnicy, a może cały rynek ogrodzić metalowym ogrodzeniem, tak jak było do tej pory, nikt niczego nie zepsuje a wy sie będziecie dalej spooookojnie wylegiwać w waszym przytulnym cieplutkim wygodnym kamerliku

anonim
anonim

To niech Ci (moderacja) ustalą godziny możliwości brodzenia w fontannie, skoro dobrze wiedzą o tym, że tylko w godzinach wieczornych starsza młodzież nie zachowuje się jak powinna. Zakaz kąpieli jest bez sensu. Ale oczywiście władze uznają to za najlepsze wyjście z tej sytuacji. Fontanny to jest duża atrakcja, zwłaszcza w upalne dni. Niestety ludzie odpowiadający za tą idiotyczną i niedojrzałą decyzję chyba jeszcze o tym nie wiedzą.

Mysza
Mysza

Tylko szukają pieniędzy na mandatach żeby im wróciło za remont rynku!!!!!!! W innych miastach wchodzą do fontanny? 😳

Młody
Młody

A wystarczyło podpatrzeć np. na promenadzie w Świnoujściu – równiuteńko, żadna dysza nie wystaje, dzieci szaleją, nie ma kratek dookoła gdzie mogą połamać palce a wieczorem bajecznie kolorowo, wszystko podświetlone.
U nas w Olkuszu władze pokazały dzieciom cukierka z zakazem polizania …

kuba_g
kuba_g

No tak, zawitała fontanna do małego miasta i ludzie się dziwio, że nie wolno do niej wchodzić. To, że nie wolno się kąpać w fontannie to standard przy takich obiektach, nie tylko w Polsce.

wajlet
wajlet

Jestem za ogrodzeniem całego rynku ogrodzeniem jak przez ostatnie lata !!!!!!!! Problem będzie „z głowy”.

Znafffca
Znafffca

” W całej Europie można się chłodzić w tego typu fontannach, a u nas nie. ” – A co pani taka światowa że wie? Jezeli są odpowiednio zrobione to można a skoro projekt taki jest jaki jest i nie potrafią ludzie odpowiednio korzystć to nie dziwne.

abc
abc

Kto imiennie to nakazał zakazać?Czemu tego brak w artykule?

Arkadiusz J
Arkadiusz J

Komendantem Straży Miejskiej w Olkuszu jest Waldemar Choczaj

Oki
Oki

Widziałem jak w sobote i niedziele dzieci bawiły się w fontannach, widok miły aczkolwiek … fanatzja nieźle ponosiła. Co gorsza wszystko obserwowali rodzice i nie zwracali uwagi na to co wyczyniają poceichy. Niestety nie umiemy uszanować tego co nasze wspólne i pewnie już niedługo dysze będą pourywane, pokrzywione a fontanna będzie sadzawką śmieci. Szkoda.

Damian
Damian

Piękny artykuł o fontannie. Aż się prosi zobaczyć pod artykułem kilka zdjęć ludzi ochładzających się przy fontannie. Jakiś radosny obraz nowo otwartego rynku. A tutaj… 3 zdjęcia z czego jedno przedstawia tabliczkę, drugie monitor a trzecie kawałek fontanny i dziecko. :/

misiek
misiek

[quote name=”Damian”]Piękny artykuł o fontannie. Aż się prosi zobaczyć pod artykułem kilka zdjęć ludzi ochładzających się przy fontannie. Jakiś radosny obraz nowo otwartego rynku. A tutaj… 3 zdjęcia z czego jedno przedstawia tabliczkę, drugie monitor a trzecie kawałek fontanny i dziecko. :/[/quote]
Tu są: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/rewitalizacja-olkuskiej-starowki/8325-rynek-ju-w-caoci-otwarty

Dobry Wojak Szwejk
Dobry Wojak Szwejk

Kilka dni temu wykąpała się w naszej fontannie cała cuchnąca pielgrzymka z użyciem mydeł, szamponów oraz innych środków piorących. Przypuszczam, że straż miejska modliła się wówczas z Rzepką w pobliskim kościele. Nasze dzieci nie mogą się pluskać, ale (moderacja) nie wiadomo skąd tak, taka nasza olkuska absurdalna ciemnogrodzka rzeczywistość :).

Arkadiusz J
Arkadiusz J

Straż Miejska w Olkuszu do LIKWIDACJI!!! Nie spełnia wogóle zakładanych celów. Jest jedynie przechowalnią wygodnych i dobrze płatnych posadek dla pociotków.

Arkadiusz J
Arkadiusz J

A z tymi cuchnącymi pielgrzymami to rzeczywiście bulwersujące. A Straż M? nie reagowali (moderacja)? Zagadka – co to jest skrzyżowanie ( moderacja)? Nie, to nie księgowa, to dzielny funkcjonariusz Strazy miejskiej w Olkuszu

lexus
lexus

Uważam, że można było poczekać z tym zakazem jeszcze trochę. Może, dzieci by się już nasyciły i problem by się sam rozwiązał a tak pozostało po tym nie świeże powietrze. Przecież, tylko jeszcze miesiąc i po wakacjach. Potem już rzadziej rodzice i dzieci będa zaglądać. Przecież dla dzieci z Olkusz to jest wielkie przeżycie, ponieważ wiekszość dzieci nigdy nie widziała takich wodotrysków. A, naprawdę są ładnie, a nocą jeszcze ładniejsze.

Janka Myczek
Janka Myczek

Moi drodzy, cudów nie ma. Całego olkuskiego brudu i syfu piękny rynek nie zakryje. Co więcej, obawiam się, że wkrótce taki sam chlew jaki jest w całym mieście zagości w odnowionym centrum, nawyki bezsilnych, pogodzonych od lat z syfem mieszkańców, powszechna dotychczasowa ślepota, nieudolność i niechlujność władzy wiele na to wskazują.
Władza od lat nas z brudem oswaja, zaśmiecone przystanki, brudne zaułki, zasmarkany każdy olkuski kąt, JAKI PAN – TAKI KRAM śmiało można rzec. Wyrwać trzeba chwasta i jego kolesiów tak, jak napisał o tym Brzechwa, z korzeniami, i wynocha z Olkusza. 🙂

Son E. Pid
Son E. Pid

Nie ma obawy, już wkrótce fontanna zamieni się w cuchnące bajoro które samo odstraszy ewentualnych miłośników kąpieli. Zbyt długo żyję w tym mieście, abym widział inny koniec tej „kryształowo czystej” fontanny 😆 .

elatom
elatom

Jak widać z tych paru zdjęć strażniacy miejscy mają zej…sty sprzęt (swojego czasu pisano że nawet numery rejestracyjne jest w stanie rozpoznać kto wjeżdża i wyjeżdża z rynku) cóż z tego jak w nocy kiedy to jak czytamy nastąpiło nieobyczjane zachowanie i zaśmiecanie fontanny strażników nie ma w pracy zwłaszcza w dni wolne od pracy więc po co tyle kasy wydano tak profesjonalny sprzęt ? Skoro „przestępczość” kwitnie w nocy głównie to być może ta formacja w Olkuszu jest zbędna a sprzęt należy przekazać policji ?W dzień jest problem przejść przez Olkusz – tak „kierowcy” upodobali sobie chodniki do parkowania… Czytaj więcej »

Son E. Pid
Son E. Pid

Nie ma obawy, już wkrótce fontanna zamieni się w cuchnące bajoro które samo odstraszy ewentualnych miłośników kąpieli. Zbyt długo żyję w tym mieście, abym widział inny koniec tej „kryształowo czystej” fontanny 😆 .

Son E. Pid
Son E. Pid

Nie ma obawy, już wkrótce fontanna zamieni się w cuchnące bajoro które samo odstraszy ewentualnych miłośników kąpieli. Zbyt długo żyję w tym mieście, abym widział inny koniec tej „kryształowo czystej” fontanny 😆 .

Son E. Pid
Son E. Pid

Nie ma obawy, już wkrótce fontanna zamieni się w cuchnące bajoro które samo odstraszy ewentualnych miłośników kąpieli. Zbyt długo żyję w tym mieście, abym widział inny koniec tej „kryształowo czystej” fontanny 😆 .

Son E. Pid
Son E. Pid

Nie ma obawy, już wkrótce fontanna zamieni się w cuchnące bajoro które samo odstraszy ewentualnych miłośników kąpieli. Zbyt długo żyję w tym mieście, abym widział inny koniec tej „kryształowo czystej” fontanny 😆 .

Son E. Pid
Son E. Pid

… przepraszam, coś się niechcący przyblokowało 🙁

Brzechwa
Brzechwa

[quote name=”Janka Myczek”]Moi drodzy, cudów nie ma. Całego olkuskiego brudu i syfu piękny rynek nie zakryje. Co więcej, obawiam się, że wkrótce taki sam chlew jaki jest w całym mieście zagości w odnowionym centrum, nawyki bezsilnych, pogodzonych od lat z syfem mieszkańców, powszechna dotychczasowa ślepota, nieudolność i niechlujność władzy wiele na to wskazują.Władza od lat nas z brudem oswaja, zaśmiecone przystanki, brudne zaułki, zasmarkany każdy olkuski kąt, JAKI PAN – TAKI KRAM śmiało można rzec. Wyrwać trzeba chwasta i jego kolesiów tak, jak napisał o tym Brzechwa, z korzeniami, i wynocha z Olkusza. :-)[/quote]To nie napisałem ja tylko Julian, ale… Czytaj więcej »

stat
stat

[quote name=”Janka Myczek”]Moi drodzy, cudów nie ma. Całego olkuskiego brudu i syfu piękny rynek nie zakryje. Co więcej, obawiam się, że wkrótce taki sam chlew jaki jest w całym mieście zagości w odnowionym centrum, nawyki bezsilnych, pogodzonych od lat z syfem mieszkańców, powszechna dotychczasowa ślepota, nieudolność i niechlujność władzy wiele na to wskazują.
Władza od lat nas z brudem oswaja, zaśmiecone przystanki, brudne zaułki, zasmarkany każdy olkuski kąt, JAKI PAN – TAKI KRAM śmiało można rzec. Wyrwać trzeba chwasta i jego kolesiów tak, jak napisał o tym Brzechwa, z korzeniami, i wynocha z Olkusza. :-)[/quote]

O jakim chwaście pisał Brzechwa ?

ffffffffffffffffffff
ffffffffffffffffffff

UPAL MINIE I BEDZIE BEZ PROBLEMU!!!!!!!!!!! ALBO DROGIE WLDZE-ODDZIELCIE STREFE KORZYSTANIA Z FONTANNY -TAK ZEBY DYSZE NIE BYLY USZKODZONE!!!!!

lexus
lexus

Uważam, że można było poczekać z tym zakazem jeszcze trochę. Może, dzieci by się już nasyciły i problem by się sam rozwiązał a tak pozostało po tym nie świeże powietrze. Przecież, tylko jeszcze miesiąc i po wakacjach. Potem już rzadziej rodzice i dzieci będa zaglądać. Przecież dla dzieci z Olkusz to jest wielkie przeżycie, ponieważ wiekszość dzieci nigdy nie widziała takich wodotrysków. A, naprawdę są ładnie, a nocą jeszcze ładniejsze…….

ffffffffffffffffffff
ffffffffffffffffffff

AHA TAKICH CO PIJA PIWO I ZOSTAWIAJA DZIADOSTWO PRZY FONTANNACH-TO TRZEBA WLASNIE KARAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(moderacja)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie widzialem
nie widzialem

moze to chinszczyzna ? patrzec nie dotykac

M
M

ABSURD!! Komu to przeszkadza? W Krakowie na pl. Szczepańskim dzieci bawią się z fontannie, w Wiedniu, Barcelonie, Paryżu i innych miejscach w upalne dni również.. Każdy kto jest ludzki przymyka na to oczy. Co komu przeszkadza radość dzieci?! W Olkuszu i tak asfalt się topi lub go zwijają, władze miasta nie chcą pozyskać inwestorów by było więcej miejsc pracy, mamy niesamowicie drogą wodę i ogrzewanie, zamyka się sklepy i kawiarnie, kogo więc dziwi, że zabrania się nawet dzieciom cieszyć i śmiać???

nut
nut

I dobrze, te wrzeszczące dzieciaki dały o sobie znać nawet urzędnikom. Chcecie się ochłodzić idźcie na basen. Najgorsze jest to że większość rodziców traktuje fontannę jak plac zabaw dla dzieci.

mama
mama

Fontanna jest wszystkich. Te dzieci nie robia nikomu nic zlego. Jakos w innych miastach mozna a u nas nie. to jest paranoja! Gorzej jest z doroslymi co nie odrozniaja fontanny od wanny.

anonim
anonim

Najlepiej ogrodzić wysokim murem i niech ludzie nawet nie patrzą, bo może od patrzenia też się popsuje 🙂 Nie rozumiem, komu przeszkadzają brodzące dzieci? Na pewno problemem jest wandalizm, przez który nie mamy już fontanny w parku!

Ktoś z Olkusza
Ktoś z Olkusza

Problemem nie są dzieci które się kąpią w tych fontannach, tylko lekko mówiąc menele którzy się tam wieczorami zlatują.

OSM
OSM

Już pierwszy kurz zleciał z rynku, już pojawiły się pierwsze problemy (banale, ale problemy), w końcu 20 mln PLN nie było wydane po to aby umilić życie mieszkańcom… w końcu niedługo wybory i trzeba przykryć problemy nowym rynkiem.

SKANDAL
SKANDAL

SKANDAL!!
WYLALI DZIECKO Z KĄPIELĄ. CO ZA DURNOTA!!!

A CÓŻ TO NIBY DZIECI MOGĄ TAM ZEPSUĆ W TRAKCIE BRODZENIA I PRYSKANIA?
STRAŻ NIECH OCZYWIŚCIE PILNUJE I W RAZIE NIEOBYCZAJNEGO ZACHOWANIA, NISZCZENIA SPRZĘTU – KARZE – ZNAJDĄ SIĘ ODPOWIEDNIE PARAGRAFY. Ale nie dotyczy to dzieci bawiących się w fontannach

demostenes
demostenes

Pierwsze wrażenia z oglądu nowego Rynku nie są korzystne.Przede wszystkim ten Rynek nie jest przyjazny dla ludzi.To nie jest przyjazne miejsce publiczne, to nie jest miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach.1.Stanowczo za mało jest miejsc gdzie można usiąść, gdzie można schronić się przed upałem czy deszczem.Jest natomiast olbrzymia pusta przestrzeń, która nie wiadomo czemu ma służyć.2.Na Rynku jest mało urozmaiconych funkcji.Jest fontanna, ale z absurdalnym zakazem wchodzenia do niej.Od razu stwarza to dystans i pokazuje mieszkańcom ich miejsce.Nie można kupić nic do picia, jedzenia, nie można kupić kwiatów, nie ma zgrupowanych ławek, żadnych wystaw, informacji.Skandalem jest brak publicznych toalet. 3.Fatalne… Czytaj więcej »

kto to wymyślił
kto to wymyślił

co za ……. 😥 .to wymyślili, wszędzie można się kąpać w fontannach tylko nie na olkuskim rynku. no to po co są te fontanny, żeby się na nie patrzeć (wow ale frajda) może niech po prostu zamurują te fontanny żeby ich nie zepsuć patrząc się 😮 . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KĄPAŁEM SIĘ tam , nurkowałem jak i inni, szkoda, że to się skończyło 🙁 miejmy nadzieję, że urzędnicy zmądrzeją 😡 kto wymyślił ten mądry zakaz ( imię , nazwisko)

kto to wymyślił
kto to wymyślił

[quote name=”nut”]I dobrze, te wrzeszczące dzieciaki dały o sobie znać nawet urzędnikom. Chcecie się ochłodzić idźcie na basen. Najgorsze jest to że większość rodziców traktuje fontannę jak plac zabaw dla dzieci.[/quote]

A dlaczegóż to fontanna na publicznym rynku nie może być miejscem zabaw? W takim razie ma służyć …????? ehm? czemu? komu? punkt na liście osiągnięć urzędującej ekipy?

rower
rower

Przepłacone stojaki na rowery to symbol przepłaconego Rynku.
Rowery by musiały być z tektury wycięte by ich tyle zmieścić ile jest przegródek.Po co tyle żelastwa.Producent zarobił a my mamy buble na pokaz ,na wstyd na palcem w czoło.

Report
Report

[quote name=”OSM”]Już pierwszy kurz zleciał z rynku, już pojawiły się pierwsze problemy (banale, ale problemy), w końcu 20 mln PLN nie było wydane po to aby umilić życie mieszkańcom… w końcu niedługo wybory i trzeba przykryć problemy nowym rynkiem.[/quote]

nie 20 a 21 mln zł poszło na ten rynek

Mary
Mary

to niech sobie na noc wyłączają tę fontannę, skoro jakaś gównażeria nie potrafi niczego uszanować. w dzień dzieciaki niech się kąpią, o godzinie 22 koniec harców.
co złego w postawieniu tam strażnika? straż miejska w Olkuszu i tak nic nie robi – ‚nie zajmujemy się łapaniem bezdomnych osów’, ‚nie zajmujemy się pijakami na ulicach’, ‚nie zajmujemy się wandalami’. to czym się zajmujecie? wlepianiem mandatów staruszkom sprzedającym jagody pod PSSem. spacerowałby sobie jeden wieczorem po rynku, przynajmniej trochę sadła by zrzucił, a nie siedział za biurkiem, tyłek wygrzewał i pączki wpie*przał.

Mary
Mary

kwestia higieny jest jednak dość sporna – o ile pamiętam, w parkowej fontannie płynęło więcej moczu niż wody.

gdyby w tym mieście było co robić i gdzie pójść wieczorem, może nie byłoby lumpiarskiej młodzieży. ale nie ma co robić i gdzie pójść. dziękujmy władzom miasta.

i mieszkanka i mama
i mieszkanka i mama

[quote name=”nut”]I dobrze, te wrzeszczące dzieciaki dały o sobie znać nawet urzędnikom. Chcecie się ochłodzić idźcie na basen. Najgorsze jest to że większość rodziców traktuje fontannę jak plac zabaw dla dzieci.[/quote]

taaak. we wszystkich większych miastach przy temperaturze +30 i więcej montuje się takie wodotryski w celu ochłody. Wprowadzony zakaz to świetny temat dla programu UWAGA rodem z TVN. myślę, że nie wzgardzą takowym.
no.. i zakażmy dzieciom „wrzeszczeć”. proszę o oficjalny zakaz.

Kotek
Kotek

[quote name=”stat”][quote name=”Janka Myczek”]Moi drodzy, cudów nie ma. Całego olkuskiego brudu i syfu piękny rynek nie zakryje. Co więcej, obawiam się, że wkrótce taki sam chlew jaki jest w całym mieście zagości w odnowionym centrum, nawyki bezsilnych, pogodzonych od lat z syfem mieszkańców, powszechna dotychczasowa ślepota, nieudolność i niechlujność władzy wiele na to wskazują.Władza od lat nas z brudem oswaja, zaśmiecone przystanki, brudne zaułki, zasmarkany każdy olkuski kąt, JAKI PAN – TAKI KRAM śmiało można rzec. Wyrwać trzeba chwasta i jego kolesiów tak, jak napisał o tym Brzechwa, z korzeniami, i wynocha z Olkusza. :-)[/quote] O jakim chwaście pisał Brzechwa… Czytaj więcej »

POwiec
POwiec

[quote name=”Kotek”]
Czy w tym radosnym amoku ktoś pamięta jaki był pierwszy termin i koszt realizacji tej inwestycji stulecia ?[/quote]
Nie bredź 😆

praktyczny
praktyczny

[quote name=”Kotek”]
Czy w tym radosnym amoku ktoś pamięta jaki był pierwszy termin i koszt realizacji tej inwestycji stulecia?[/quote]
Proponuję rozebrać kościół im. Andrzeja, uzyskaną z rozbiórki cegłę sprzedać a kasa zainwestowana w rynek się zwróci 😆 .

Danuta
Danuta

Ogrodzić i już bo jeśli ktoś był w Świnoujściu to widział, ze takie fontanny nie mają rurek metalowych na zewnątrz tylko sa ukryte w betonie a te mają więc jest niebezpieczeństwo wypadku i kto będzie odpowiadal za to jak jakiś dzieciak rozwali glowę? Poza tym większość mieszkańców to wieśniaki i nie wiedzą ze fontanna to ozdoba a nie prysznic do mycia i oszczędności wody.