BO Małopolski już w kwietniu!

0
229

Już niedługo, bo 1 kwietnia, rusza piąta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Warto się przygotować – do tej pory w naszym powiecie w ramach BO Małopolski zrealizowano 17 zadań.

Przez cały kwiecień mieszkańcy Małopolski będą mogli zgłaszać swoje propozycje. Po ich analizie (pod kątem oceny formalnej i możliwości ich realizacji) przez pracowników urzędu marszałkowskiego do 17 lipca poznamy wstępną listę zadań dopuszczonych do głosowania i listę zadań odrzuconych. Do 24 lipca autorzy propozycji będą mogli składać odwołania, które zostaną rozpatrzone przez Radę Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – do 14 sierpnia.

Do końca wakacji poznamy listę zadań do głosowania. Od tego momentu pomysłodawcy będą mogli rozpocząć akcję promocyjną. Głosowanie potrwa od 4 do 25 września, a wyniki zostaną ogłoszone do 30 października.

W poprzednich czterech edycjach BO Małopolski w powiecie olkuskim zwyciężyło łącznie 17 zadań. Wśród nich był szereg projektów dotyczących różnorakiej pomocy osobom niepełnosprawnym (dzieciom i dorosłym), zadania związane z organizacją warsztatów i dodatkowych zajęć dla uczniów, reaktywacja zespołu „Małe Zedermianki”, udział uczniów w zespołach folklorystycznych, wsparcie szkółek siatkarskich czy wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny i zakup kriokomory dla Wojewódzkiego Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu.

Jak i gdzie zgłaszać zadania? O tym wszystkim poinformujemy wkrótce na naszych łamach!

Fot. UMWM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze