Literacki konkurs „Zima Prozy” to już w Bolesławiu tradycja. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wyznanie miłosne”. Laureaci odebrali nagrody w bolesławskim Dworze.

Uczestnicy musieli napisać prozą wyznanie miłosne, nigdzie dotąd nieopublikowane. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród młodszych literatów pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jurkiewicz z Klucz, drugie Zuzanna Kubańska z Olkusza, a trzecie Barbara Bąchór z Bogucina Małego. Wyróżnienia przyznano dwóm bolesławiankom: Hannie Gołąb i Iwonie Krzystanek oraz Aleksandrze Wydmańskiej z Zalesia Golczowskiego.

Katarzyna Kucab – Klich z Olkusza okazała się najlepsza w gronie dorosłych. Drugie miejsce przypadło Antoninie Nowak z Żarek, trzecie Magdalenie Pichlak z Bolesławia, a wyróżnienia: Mariuszowi Opale z Myszkowa, Katarzynie Rebuś – Gumółce i Remigiuszowi Żakowi z Ogrodzieńca.

Nadesłane prace oceniał kulturoznawca i piosenkarz Piotr Skrzynecki. O nastrojową oprawę muzyczną zadbali uczniowie Andrzeja Jasicy.

– Gratulujemy laureatom i dziękujemy uczestnikom za wszystkie nadesłane utwory.Miłość niejedno ma imię, co swoimi pracami potwierdzili uczestnicy XXIV Bolesławskiej Zimy Prozy. Bardzo miło słuchało się wyznań dotyczących miłości do życia, kolegi ze szkolnej ławki czy fascynacji sennych. A wszystko to w muzycznej oprawie standardów miłosnych – mówi dyrektor Centrum Kultury w Bolesławiu Barbara Rzońca.

Jubileuszowa, XXV Bolesławska Zima Prozy już za rok!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze