policja

20-letni kierowca bmw stracił stracił prawo jazdy za szybka jazdę. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym w miejscowości Zabagnie z prędkością 130 km na godzinę. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 km na godzinę.

Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy przekraczają prędkość, stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, obligatoryjnie utracą uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zdarza się również, że swoją jazdę kończą w przydrożnym rowie lub na drzewie. Niejednokrotnie ryzykują własnym życiem, życiem pasażerów, ale także innych użytkowników drogi. 20-letniemu kierowca bmw, który 15 sierpnia 2019 roku na drodze wojewódzkiej nr 794 w Zabagniu, jechał z prędkością 130 km na godzinę, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ponadto kierowca bmw został ukarany mandatem karnym i 10 punktami. W takiej sytuacji nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Kierowcy muszą ponieść surowe konsekwencje szybkiej i nieodpowiedzialnej jazdy.

Olkuscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Nadmierna prędkość jest bowiem jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze