Powiat

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Alkohol u kierowców zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę odległości i własnych możliwości. Aby temu przeciwdziałać policjanci ruchu drogowego prowadzą liczne kontrole i działania mające na celu eliminowanie z dróg tych kierowców, którzy decydują się na jazdę po alkoholu.

W ubiegłą sobotę (tj. 09.12 br.) olkuscy policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, która kierowała oplem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad  pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, co stanowi przestępstwo. Ponadto 30-latka wiozła swoją małoletnią córkę. Policjanci będą ustalać czy kobieta takim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo.

Tego samego dnia w gm. Wolbrom policjanci interweniowali wobec 25-letniego kierowcy seata, który jechał ulicą Kościuszki w Wolbromiu. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kiedy wyszedł z auta i próbował się oddalić, został  ujęty przez pracownika Służby Ochrony Kolei, który był świadkiem tego zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca seata ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach danych kierującego okazało się, że 25-latek posiadał obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres  5 miesięcy.

Dwie godziny później na ulicy I Maja w Wolbromiu policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował fordem mając 3,5 promila alkoholu. Kierowca forda posiadał  również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Z kolei w niedzielę (10.12 br.) na terenie powiatu olkuskiego  zatrzymano kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, 29-letni mieszkaniec gminy Wolbrom kierował fordem mając blisko 3 promile. Ponadto jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC.

PAMIĘTAJMY!

Takie zachowania kierowców są  skrajnie nieodpowiedzialne. Pijani kierowcy są  zagrożeniem  na drodze i stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.  Każdy może zadzwonić — nawet anonimowo — pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien  powiadomić najbliższą jednostkę Policji o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy na drodze.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze