policja

O sporym szczęściu może mówić 27 – letni mieszkaniec Wolbromia, który 5 lutego zgłosił się do miejscowej przychodni WOL-MED z raną postrzałową głowy. Będąc pod wpływem alkoholu postrzelił się z wiatrówki, na którą nie posiadał pozwolenia.

W niedzielny wieczór, około godz. 22:15 dyżurny olkuskiej policji został powiadomiony przez lekarza przychodni WOL-MED w Wolbromiu o pacjencie z raną postrzałową głowy. Ranny został niezwłocznie przewieziony do Nowego Szpitala w Olkuszu, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie wykryto 0,98 mg/l alkoholu. Poszkodowany nie mógł sobie przypomnieć szczegółów zdarzenia. W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli dwie wiatrówki – „Magnum Sport” oraz „Condor”. Z tej drugiej, wyprodukowanej we Włoszech wolbromianin postrzelił się w głowę. Policjanci w mieszkaniu znaleźli także dwie sztuki amunicji. W związku z nielegalnym posiadaniem broni i amunicji, 27 – letni miłośnik militariów trafił do policyjnego aresztu i wkrótce odpowie za swój występek. Na całe szczęście jedynie karnie, a nie zdrowotnie… 

12
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
12 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
major GrzegorzTrupweteranrusznikarzPietrek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
major Grzegorz
major Grzegorz

A ja mam broni i amunicji tyle że batalion wojska nie wystrzeli przez rok 😉

Trup
Trup

Umrzeć Polakom coraz łatwiej-rząd się stara.

Wonski
Wonski

cd.
Co do amunicji do borni palnej, gazowej lub hukowej powyżej 6mm, to niestety posiadanie jest zabronione nawet do celów kolekcjonerski ( w takim przypadku nabój musi być pozbawiony cech bojowych ), nawet jeśli delikwent nie ma z czego wystrzelić takowego naboju.
Na koniec konkluzja którą kiedyś celnie przytoczył były minister Czuma, nie każdy mężczyzna jest gwałcicielem mimo iż w spodniach ma narzędzie które umożliwi ten proceder, tak jak nie każdy kto posiada broń jest mordercą i chce nas zastrzelić.

Wonski
Wonski

Artykuł jest napisany stronniczo i nierzetelnie. Sugeruje się jakoby mężczyzna postrzelił się z nielegalnie posiadanej broni palnej, miał w domu dwie sztuki takowej broni oraz amunicję. Tak jak pisałem Ja, oraz inni, na jakąkolwiek broń poniżej 17J energii pocisku w Polsce nie obowiązuje zezwolenie, tym bardziej na wiatrówkę. Jedynie mógł bym zatrzymany za posiadanie amunicji.
Na marginesie przez tego typu artykuły społeczeństwo jeszcze bardziej negatywnie postrzegł temat broni i jej posiadania. W Polsce pistolet nawet gazowy kojarzy się z czymś bardzo złym, a jego właściciel z gangsterem lub milionerem.
cdn

weteran
weteran

[quote name=”Piotr Kubiczek”]Drodzy Czytelnicy, tekst powstał za oficjalnym komunikatem olkuskiej Policji. Nie wymyśliłem sobie tych „rewelacji”. [/quote]
W takim razie w ramach tzw. rzetelności dziennikarskiej należało skorzystać z pomocy wujka Gugle, a nie pisać byle czego, tylko po to, żeby na zamieścić na stronie sensacyjny tytuł. Dwie sztuki amunicji! Arsenał jak z koszmarnego snu szeregowca polskiego kontyngentu w Afganistanie!

rusznikarz
rusznikarz

I Pan Fazi będzie się pytał po co komu wiatrówka 😉 ?
A tak w ogóle to wódeczkę zamykamy do szafy z bronią a broń wyciągamy 😉

Pietrek
Pietrek

Drodzy Czytelnicy, tekst powstał za oficjalnym komunikatem olkuskiej Policji. Nie wymyśliłem sobie tych „rewelacji”.

Z wyrazami szacunku.

Grany
Grany

http://tarcza.pl/index.php?p37,wiatrowka-magnum-sport-z-dolnym-naciagiem-4-5-mm-luneta-4×20

http://allegro.pl/wiatrowka-pistolet-7mm-na-gumowe-naboje-i2092598743.html

Piszą o kolesiu jakby miał cały arsenał a tak naprawdę miał zabawki 🙂 Amunicja hahaha…

Żal panie Piotrze

„Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, na posiadanie wiatrówki o energii kinetycznej poniżej 17 Jouli nie jest wymagane pozwolenie. Wiatrówka objęta jest 12-miesięczną gwarancją.”

maurycy333a2
maurycy333a2

[quote name=”Wonski”]A od kiedy to na wiatrówkę trzeba mieć zezwolenie ??? Wiatrówka nie jest bronią palną ani hukową ( kal. powyżej 6mm) w rozumieniu ustawy o broni i amunicji a siła wystrzelonego pocisku jest mniejsza niż 17J wiec mógł być jedynie zatrzymany za posiadanie amunicji. Amunicji zgodnie z ustawą to nabój wypełniony materiałami wybuchowymi, chemicznymi, obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami których działanie może zagrażać życiu lub zdrowiu. Więc nie były one przeznaczone do wiatrówek. Kto pisze takie bzdury.[/quote]Takie bzdury piszą nieodpowiedni i niedouczeni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach. Kolejny artykuł który oczernia uczciwych hobbystów którzy znów będą szkalowani za swoje… Czytaj więcej »

Grzegorz222
Grzegorz222

Morał z tego jest taki aby nie pić alkoholu, jak się bawi bronią 😉

Wonski
Wonski

A od kiedy to na wiatrówkę trzeba mieć zezwolenie ??? Wiatrówka nie jest bronią palną ani hukową ( kal. powyżej 6mm) w rozumieniu ustawy o broni i amunicji a siła wystrzelonego pocisku jest mniejsza niż 17J wiec mógł być jedynie zatrzymany za posiadanie amunicji. Amunicji zgodnie z ustawą to nabój wypełniony materiałami wybuchowymi, chemicznymi, obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami których działanie może zagrażać życiu lub zdrowiu. Więc nie były one przeznaczone do wiatrówek. Kto pisze takie bzdury.

abecadło
abecadło

Głupich nie sieją! Swoją drogą to czemu go postawią przed sądem ? no przecież sam sobie krzywde zrobił i zapłacił za to. Mogli mu zabrać te wiatrowki, ciekawe od kiedy trzeba mieć zezwolenie na takie cos. No i jakiś mandat dosolić. Śmieszne ze go wsadzili do aresztu. Statystyki nasza (moderacja) Policja musi nabić chyba,….