boisko bukowno mirs

Wielofunkcyjne boisko nieopodal filii Miejskiej Biblioteki przy ul. Wiejskiej w Bukownie zyska nowe oblicze. Na gruntowną modernizację obiektu miasto otrzymało dotację w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 9 mln złotych na dofinansowanie zadań związanych z budową oraz modernizacją istniejących już obiektów typu: ogólnodostępne boiska piłkarskie, lekkoatletyczne i wielofunkcyjne; siłownie plenerowe i skateparki czy place sportowo-rekreacyjne sprzyjające aktywności fizycznej, wyposażone w urządzenia typu street workout. Dotacja dla Bukowna to 168 tys. złotych.

Boisko w Bukownie przy ul. Wiejskiej ma już ponad 20 lat. Asfaltowa nawierzchnia jest spękana, a bramki są w złym stanie technicznym. Teraz obiekt czeka gruntowna przebudowa. Na boisku zostanie ułożona poliuretonowa nawierzchnia syntetyczna, pojawią się nowe bramki i piłkochwyty oraz nowe oświetlenie ledowe. Po remoncie będzie tam można bezpiecznie grać w mini koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz mini futbol.

Modernizacja obiektu będzie zwieńczeniem zagospodarowania tej części Boru Biskupiego.  – Budynek byłej szkoły, w którym obecnie mieści się m.in filia Miejskiej Biblioteki i infrastruktura sportowa położona w jego sąsiedztwie, stanowią centralny punkt na terenie osiedla Bór Biskupi z Przeniem. Na terenach zielonych przy tym budynku mieszkańcy spędzają wolny czas. Zagospodarowano ten teren częściowo ze środków budżetu obywatelskiego montując elementy placu zabaw, ławki parkowe czy altany. Dzieci korzystają z boiska do gier zespołowych, jednak z uwagi na stan jego nawierzchni jest to niebezpieczne, zwłaszcza po intensywnych opadach. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków zewnętrznych na przebudowę budynku, jednak bez możliwości uwzględnienia zmiany zagospodarowania terenu z przebudową boiska. W nowej funkcji budynku uwzględniono szeroką ofertę kulturalną dla mieszkańców całego Bukowna, z założeniem utworzenia jedynej w mieście pracowni ceramiki. Niestety, wniosek ten wciąż oczekuje na dofinansowanie na liście rezerwowej. Dopełnieniem działań rewitalizacyjnych tego terenu będzie przebudowa infrastruktury sportowej dla potrzeb dzieci i młodzieży z Boru Biskupiego oraz odwiedzających to miejsce mieszkańców pozostałych osiedli w trakcie korzystania z oferty MOK – u – wyjaśnia sekretarz miasta Bukowno Marcin Cockiewicz.

Przetarg na modernizację boiska ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

Fot. UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze