czytelnicy

Czy klub „Krecik” znowu zacznie funkcjonować? Miejsce spotkań mieszkańców osiedla Młodych zamknięto cztery lata temu. Ostatnio na osiedlowym zebraniu prawie 80 osób podpisało się pod wnioskiem zarządu osiedla, a dotyczącym reaktywacji „Krecika”. Pismo skierowano do olkuskiego burmistrza, przewodniczącej rady miejskiej oraz prezesa Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Na osiedlu Młodych mieszka prawie 9 tys. osób. Teraz nie ma tam żadnej świetlicy ani klubu, gdzie dorośli i młodzież mogliby spędzać wolny czas. – Osiedlowy klub „Krecik” istniał do 2011 roku. W klubie był sprzęt sportowy (stół pingpongowy, mały bilard oraz piłkarzyki), istniał zespół muzyczno-wokalny. Swoje cotygodniowe spotkania organizował tam Klub Seniora „Radość”, za wyrażoną przez Prezesa OSM w 2010 roku zgodą. Kierownictwo Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w 2011 roku zamknęło działalność Klubu Osiedlowego, wydzierżawiając pomieszczenia na działalność komercyjną. Kilka miesięcy temu komercyjna firma zaprzestała działalności, a pomieszczenie aktualnie jest zamknięte – czytamy w piśmie. Zarząd osiedla ma nadzieję, że każdy z trójki adresatów w zakresie swoich kompetencji przyczyni się do ponownego uruchomienia „Krecika”.

Gdy tylko burmistrz, przewodnicząca Rady i prezes OSM odpowiedzą na wniosek mieszkańców, poinformujemy o tym na naszych łamach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
senior
senior
8 lat temu

9 tys. mieszkańców, chcą mieć Kreta to wziąć się do roboty np. zarząd osiedla zebrać fundusze po osiedlu wydzierżawić od spółdzielni, opłacić na cały rok i Kret działa jak talala. Ale oni zamiast działać będą pisać by to inni za nich to zrobili. To po co zarząd i radni z naszego osiedla ?.