Bukowno

Są takie tematy, do których co pewien czas wracamy na naszych łamach głównie za sprawą interwencji Czytelników. Często są to kwestie dotyczące dróg. Tak jest i tym razem – niektórzy kierowcy są żywo zainteresowani planami dotyczącymi modernizacji drogi Bukowno – Jaworzno.

Jednego z naszych Czytelników nurtuje stan wiedzy starosty na temat warunków panujących na tym trakcie. – Kiedy starosta ostatnio jechał tą drogą i jak wrażenia? Kiedy wreszcie kierowcy doczekają się generalnego remontu, a nie tylko doraźnych napraw? – taki telefon odebraliśmy niedawno w redakcji.

Kto tamtędy jeździ, ten sam może ocenić stan opisywanego traktu. Dla tych, którzy tam nie bywają bądź byli dawno temu, mamy zdjęcia. W niektórych miejscach rozsypujące się miejscami pobocza, barierki wyglądające jakby za moment miały się ostatecznie pochylić. Są też i fragmenty, gdzie trakt jest w niezłym stanie – zwłaszcza w porównaniu z innymi drogami na naszym terenie.

Starosta zapewnia, że stan tej drogi zna. Ale na poważną modernizację przyjdzie jeszcze poczekać. – Aktualnie przystępujemy do remontów cząstkowych nawierzchni jezdni dróg powiatowych. Droga Bukowno – Jaworzno jest mi doskonale znana i w najbliższym czasie zostanie również na niej wykonany remont. Niestety, z uwagi na szereg aktualnie prowadzonych przez Powiat Olkuski dużych inwestycji, nie jesteśmy w stanie wykonać generalnej przebudowy wspomnianej drogi powiatowej. Niemniej jednak, przy konstruowaniu budżetu na lata następne, postaram się o wprowadzenie środków na opracowanie projektu technicznego łącznie z uzyskaniem zezwolenia na realizację robót. Dokumentacja pozwoliłaby nam na ubieganie się o zewnętrzne dofinansowanie przebudowy, bo tylko z takim jest możliwa kompleksowa przebudowa 7,5 km odcinka rzeczonej drogi powiatowej – odpowiada starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Lista dróg nadających się do remontu jest długa. A jak Waszym zdaniem wśród nich wygląda ta jezdnia?
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze