Gmina Klucze, jako pierwsza w powiecie, przeprowadziła akcję rozdawania mieszkańcom bawełnianych maseczek z wymiennymi wkładami. Ostatnio na terenie gminy pojawiły się banery przypominające o ich noszeniu. Od 16 kwietnia zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe.

„Chronię Ciebie, a Ty chroń mnie – NOŚ MASECZKĘ  – takie hasło widnieje na banerach, które pojawiły się w ramach akcji gminy Klucze. – Maseczki mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Chciałbym jeszcze raz podziękować pracownikom Urzędu Gminy, a w szczególności koordynatorowi akcji panu Jarkowi Rakowi, sołtysom, druhom strażakom z OSP , zakładom EEVI  oraz Velvet Care i wszystkim tym, którzy angażowali się w  dystrybucję maseczek. Teraz wszystko zależy od nas. Zastosujmy się do przesłania „Chronię Ciebie, a Ty chroń mnie – NOŚ MASECZKĘ ” – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos.

O tym, jak istotne jest noszenie maseczek, przekonuje dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkusz Agata Knapik. – Wszystko zależy od nas samych. Noszenie maseczek jest bardzo ważne, zwłaszcza, że u wielu osób zakażenie nowym koronawirusem przebiega bezobjawowo. Apeluję, aby nie lekceważyć nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W ten sposób chronimy siebie i innych. Stosujmy się zatem do hasła – ja chronię Ciebie, Ty chronisz mnie. Pamiętajmy, aby maseczki wielorazowego użytku po każdym użyciu wyprać i wyprasować. Jeżeli używamy maseczek jednorazowych, nie nośmy ich dłużej niż dwie godziny. W związku z tym, iż maseczki chirurgiczne są bardzo potrzebne w ogromnych ilościach w podmiotach leczniczych, a zwłaszcza w szpitalach, bardzo pięknym gestem ze strony mieszkańców byłoby noszenie powszechnie maseczek wielorazowego użytku. Maseczki jednorazowe zostawmy służbie zdrowia – mówi dyrektor Agata Knapik.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
paw Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paw
Czytelnik
paw

Tja. Chroni… jeszcze tydzień temu nie chroniła, a nagle chroni. Odechce wam się tych maseczek po 2 czy 3 tygodniach. Zobaczycie!