Cztery lata temu tylko w Kluczach mieszkańcy postawili na długoletnią wójt Małgorzatę Węgrzyn, w pozostałych gminach powiatu olkuskiego na najwyższe stanowiska wybrano nowe nazwiska. Tym razem sytuacja się odwróciła. Wszędzie, poza Kluczami, dotychczasowi wójtowie lub burmistrzowie zostali na drugą kadencję. Po 28 latach zarządzenia gminą Małgorzatę Węgrzyn, startującą z Samorządu 2007-2013 zastąpi Kazimierz Ściążko (PO). Poparło go 3202 głosujących (67,06%), a jego kontrkandydatkę 1573 (32,94%).

Ściążko, który przez minione cztery lata był wicestarostą, bardzo wyraźnie wygrał walkę o fotel wójta Klucz. Na jedenaście odwodów wygrał w dziesięciu. Największym poparciem cieszył się w Rodakach (87,27%), Ryczówku (87,60%) i Kwaśniowie Dolnym (75,29%). Małgorzata Węgrzyn zwyciężyła w Bydlinie, uzyskując 60,39 % poparcia. Frekwencja w całej gminie wyniosła 38,89%. Najchętniej do urn szli mieszkańcy Klucz (w dwóch obwodach: 46,65% i 43,48%) oraz Rodak 42,49%. Najmniejsza frekwencja była w Cieślinie (30,93%).
W Radzie Powiatu nowego wójta Klucz zastąpi Andrzej Osuch z Klucz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tomek ?
tomek ?
10 lat temu

a co fioletowego pił w jaroszowcu SZ.p. wójt z gośćmi zaproszonymi na imprezę a dzieci nie mogły się napić! co to było?

JA
JA
13 lat temu

A ja mówię wciąż to samo – zwolnić (moderacja). On tak bardzo się denerwował w dniu wyborów, bo bał się że będzie musiał zacząć przychodzić do pracy i pracować, a to przecież wcale mu nie na ręke. No i co z tymi jego nielegalnymi biznesami – wypadałoby może pozamykać zanim kontrole w nie uderzą. No do tego jeszcze
(moderacja), która podobnie jak jej poprzedniczka (moderacja) umie tylko opowiadać jak to dużo musi pracować a w miejscu stoi. Jeszcze jej się nie udało napisać coś bez błędu, ale mówić to owszem potrafi i powoływać na Panią (moderacja) ze Starostwa, a obie nic nie potrafią. Że też (moderacja) chcą jeszcze w tym Starostwie trzymać – zero kompetencji.

Nazwiska podległy moderacji, bo tego typu komentarze noszą znamiona pomówienia.

tygrys
tygrys
13 lat temu

Nareszcie doczekaliśmy się prawdziwego 😆 Wójta i wraz z nim egipskich ciemności na Kluczach, bo latarnie zdechły po tygodniu rządów

chochlik
chochlik
13 lat temu

Wietrzyć , wietrzyć !!
I przewietrzyć od razu z Gminą szkoły i ośrodki..

tygrys
tygrys
13 lat temu

A mnie nie podobają się pomysły „przewietrzania” aż tak bardzo jak wam.Na pewno są w Gminie są osoby , które pracują lepiej albo gorzej, ale generalnie podobają mi się firmy gdzie zatrudnia się ludzi w różnym wieku.
Dyktat samych młodych panienek , jak nie przymierzając w spożywczaku , też nie jest taki świetny.
W dużej firmie powinni pracować i starsi i młodsi i ci w średnim wieku. Starsi mają doświadczenie , młodzi pomysły , średni po prostu pracują.
A internauci też będą kiedyś starzy , bo „młodość nie wieczność”

Rafał
Rafał
13 lat temu

hmmm wydaje mi się, że pani Wegrzyn zawdziecza przegraną urzędowi gminy. Zmiany są widać potrzebne skoro ludzie mają takie opinie i tak głosują

Nick2
Nick2
13 lat temu

Uppsss, widzę, że to chyba nie ja się zbulwersowałam. Nie chodzi mi o forum, tylko o wypowiedzi ludzi na ulicy. Rowniez mam prawo do wyraenia swojej opinii na forum tak jak i Ty. Twierdze, ze jest jeszcze za wczesnie by oceniać nowego Wojta. Poczekajmy…

gość
gość
13 lat temu

Przeczytałam całe forum jeszcze raz i nie znalazłam tam ŻADNEJ treśći mieszającej z błotem Pani Wójt!!! Nikt nie odbiera jej dotychczasowych osiągnięć w gminie, nie da się tego zrobić bo są widoczne gołym okiem. Więc nie wiem co Cię tak zbulwersowało:(. Wczoraj słuchałam wypowiedzi Pana Ściążko w tv , w której mówił, żeby mieszkańcy nie spodziewali się diametralnych zmian i rewolucji w sprawowaniu władzy. Więc pisanie, że złapał wyborców na wietrzenie gminy jest w miom przekonaniu niestosowne i chyba obraźliwe i dla Pana Ściażki i dla nas wyborców ( jesteśmy inteligentnymi wyborcami i nie głosowaliśmy na nowego gospodarza tylko z myśla bo wymieni z pół urzędu ). Tak jak pisałam wcześniej jest to poprostu niemożliwe. A forum jest od tego że by wyrazić swoje opinie, żale i życzenia, które nie zawsze muszą sie spełnić.

Nick2
Nick2
13 lat temu

Nie no, toż to jakaś masakra. Frazes „przewietrzyć gminę” na który udało się Panu Kaziowi złapać mieszkańców, jest już powtarzany notorycznie, stał się w ostatnich dniach hasłem Klucz. Przeciętny zjadacz chleba w gminie Klucze nie będzie miał w tym wietrzeniu korzyści (o ile takowe się odbędzie). Nie wiem jak można wynosić na piedestał człowieka, który jeszcze nic nie pokazał w Kluczach, a mieszać z błotem dotychczasowego gospodarza, który przecież zostawał wybierany w demokratycznym GLOSOWANIU i przez wiele lat było OK. Z opiniami, sądami i ocenami powinniśmy jeszcze zaczekać. Nowy Wójt nawet jeszcze nie zasiadł w fotelu.
Aczkolwiek liczę na to, że Urzędnicy w końcu zaczną pracować:P

Nick
Nick
13 lat temu

[quote name=”gość”] Acha, Mam nadzieje że skończy się robienie zakupów w godzinach pracy:)[/quote]
A niektórzy zaczną się mć i nie będą sierdzieć potem

tygrys
tygrys
13 lat temu

Tak , tak zapewne nowy Wójt nigdy w życiu nie zatrudni w Gminie żadnego swojego znajomego, ani nikogo z rodziny, tak, tak…..
Będzie zatrudniał samych wybitnych , młodych , zdolnych i nieznajomych.

gość
gość
13 lat temu

Bardzo podoba mi się pomysł z ” przewietrzeniem urzędu „. 😆 Podpisuję się obiema rękami pod tym życzeniem wyborców. Ale poważnie rzecz ujmując pewnie jest to niemożliwe. Bo żeby kogoś zwolnić to nie wystarczy nowy Wójt ale racjonalne i słuszne powody. Mam tylko nadzieję, że urzędnicy i urząd pod przywództwem nowego Wójta będą dla interesantów a nie interesanci dla urzędu. Bo szlag mnie jasny trafia jak wchodząc do pokoju widzę 4 -5 Pań pijących kawkę i plotkujących o najnowszych newsach kluczewskich. A petent…to zło konieczne…a ten urząd podobno jest przyjazny swoim interesantom. Może na papierze ale napewno nie w zderzeniu petent – urzędnik. Oczywiście nie dotyczy to wszyskich urzędników bo pracuja tam także urzędnicy, którzy poważnie traktują swoja pracę i z szacunkiem odnoszą się do swoich klientów. Acha, Mam nadzieje że skończy się robienie zakupów w godzinach pracy:)

qwerty1
qwerty1
13 lat temu

Urząd rzeczywiście trzeba przewietrzyć, i tak jak pisze Józef dać szanse młodym i zdolnym. Ale należy pamiętać, że są stanowiska gdzie potrzebni są ludzie z dużym specjalistycznym doświadczeniem np. takim działem jest obrona cywilna.

Nick2
Nick2
13 lat temu

W sumie bardzo racjonalne i obiektywne podejście do sprawy.

gość
gość
13 lat temu

No własnie : pewny byt swoim bliskim…ktokolwiek by nie był wójtem, można postawić taki argument, że chce się dorobć, poczuć władzę itd. Ale z własnego doświadczenia wiem, że dotychczasowa Pani Wójt pomagała ( nie chcę użyć innego określenia bo nie wypada a poza tym nie jest to czas i miejsce na moje żale 🙂 swojej rodzinie wydając decyzję niezgodne z przepisami. Ja nie twierdzę, że Pan Ściążko bedzie nieomylny, i że spełni oczekiwania wszystkich wyborców. Jest tylko człowiekiem ale wynik wyborów daje do zrozumienia, że mieszkańcy gminy Klucze potrzebują świeżego spojrzenia na sprawy swoje i gminy, Nie jestem jakimś nieobliczalnym wrogiem pani Wójt, ale uważam, że ta kończąca sie kadencja wójta była ogromną szansą dla Pani Wójt aby odejść z podniesioną głową, w świetle satysfakcji dobrze spełnionej roli a mieszkańcy winni powiedzieć dziękuję, a to co się wydarzyło od momentu podjęcia decyzji ponownego kandydowania ( przynajmniej w mojej ocenie ) pozostawia duży niesmak

Nick2
Nick2
13 lat temu

[quote name=”gość”]A co ma wspólnego emerytura do sprawowania publicznych funkcji! Gdyby brać pod uwage wiek emerytalny to większość radnych do wymiany w takim razie. Pani Węgrzyn tym bardziej jest bardziej ” emerytowana’ od Pana Kazia 😉 Oczywiście z mojej strony szacunek dla dotychczasowej pracy i osiągnięć Pani Wójt ale…” trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny „.
Wierze bardzo mocno, że skończą się dotychczasowe koalicje rodzinne w zatrudnianiu w urzedzie gminy. Trzymam kciuki za nowego Pana Wójta. Gratulacje Panie Kazimierzu.!!![/quote]

Uppppsss, chyba możesz się mocno zawieść. Przecież to naturalne, że każdy na ważniejszym stanowisku chce zapewnić pewny byt swoim bliskim. Może i nowy Wójt przewietrzy gminę, ale nie wierzę, że odbędą się prawdziwe konkursy na stanowiska.
Dotychczasowa pani Wójt wiele dobrego zrobiła dla Klucz. Należy docenić jej wieloletnią pracę.

wolny
wolny
13 lat temu

[quote name=”catonik”]Biedni, uciśnieni Koreańczycy – po większości komentarzy można sądzić, że uciekliście z północy na południe albo że w Kluczach właśnie został obalony Mur Berliński, a nie odwołany wójt 😆

Ludzie – przecież przez te wszystkie lata pani wójt była wybierana w demokratycznych wyborach, tak jak teraz nowy włodarz gminy. Po prostu pewien czas się skończył i tyle. Wypada powiedzieć „dziękujemy” dotychczasowemu i życzyć powodzenia nowemu wójtowi.[/quote]

zgadzam sie dokładnie, już wczesniej pisałem że to wielka kobieta i szacunek. Tylko zapomniałam z sceny zejść, trzeba było zmian, czasem ludzie muszą je odczuć i bez znaczenia na co! gratulacje Panie Kazimierzu i powodzenia!

gość
gość
13 lat temu

Owszem, po czynach ale żeby je poznac trzeba Mu dac szansę!!! Pani Wójt taką szansę miał przez tyle lat. Wykorzystała ją w mniej lub bardziej dobry sposób. Nie twierdzę, że była złym Wójtem ale Klucze potrzebuja zmian jakie one będą okaże się w najbliższej przyszłości.

głębiu
głębiu
13 lat temu

Po czynach go poznacie

gość
gość
13 lat temu

A co ma wspólnego emerytura do sprawowania publicznych funkcji! Gdyby brać pod uwage wiek emerytalny to większość radnych do wymiany w takim razie. Pani Węgrzyn tym bardziej jest bardziej ” emerytowana’ od Pana Kazia 😉 Oczywiście z mojej strony szacunek dla dotychczasowej pracy i osiągnięć Pani Wójt ale…” trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny „.
Wierze bardzo mocno, że skończą się dotychczasowe koalicje rodzinne w zatrudnianiu w urzedzie gminy. Trzymam kciuki za nowego Pana Wójta. Gratulacje Panie Kazimierzu.!!!

głębiu
głębiu
13 lat temu

Pamietajcie że Pan Kazik jest emerytem więc po co się pcha na stolęe to nie wiem. Oby tylko nie przenosił nabytych doświadczeń ze starostwa gdzie przez cztery lata pracował z Konarskim i Klichową. a co to za osoby to lepiej nie mówić.

catonik
catonik
13 lat temu

Biedni, uciśnieni Koreańczycy – po większości komentarzy można sądzić, że uciekliście z północy na południe albo że w Kluczach właśnie został obalony Mur Berliński, a nie odwołany wójt 😆

Ludzie – przecież przez te wszystkie lata pani wójt była wybierana w demokratycznych wyborach, tak jak teraz nowy włodarz gminy. Po prostu pewien czas się skończył i tyle. Wypada powiedzieć „dziękujemy” dotychczasowemu i życzyć powodzenia nowemu wójtowi.

Miś
Miś
13 lat temu

[quote name=”Heniek”]Nareszcie! Właśnie skończył się komunizm w Kluczach. Dziękuję dotychczasowej Pani wójt mianowanej w okresie stanu wojennego przez komunistyczną juntę gen. Jaruzelskiego. Mam nadzieję, że zmieni się nazwa osiedla XXX-lecia PRL – żenada i wstyd na całą Polskę.[/quote]

Takich nawiązujących do historii nazw ulic czy osiedli jest w Polsce sporo, najbliżej choćby w Bukownie. Ciekawe, czy dla mieszkańców osiedla w Kluczach ważniejsza jest nazwa osiedla czy też koszty, jakie trzeba ponieść w przypadku wymiany większości dokumentów po zmianie adresu…

MYSZA
MYSZA
13 lat temu

W końcu!!! W Końcu pan wygrał już 4lata temu głosowaliśmy ale nie powiodło sie 🙁 ale teraz nie mogło być inaczej wygrana była zasłużona. Moje gratulację. Jesteśmy przekonani że w końcu Klucze sie doczekały prawdziwego Wójta, że w końcu się coś tu zmieni a nie tak jak do tej pory było! Jeszcze raz bardzo gratuluję Panie Kazimierzu i życzymy jak najlepiej oraz samych sukcesów.
No i szczerze tak jak juz wczesniej pisali pasowało by ten Urząd Gminy w Kluczach przewietrzyć i to bardzo.
Wszystkiego najlepszego pozdrawiam 😆 😆 😆 😆

wolny
wolny
13 lat temu

Gratuluje Panie Kazimierzu. My czekalismy chyba najdłużej w Polsce by i u nas komunizm upadł!mam nadzieje że dokona Pan zmian w urzedzie, by był on dla ludzi nie dla urzedników. Po to Pana ludzie wybrali! Pani wójt nie lubiła ludzi mądrych, szybko gdzies ich usuwała. Kiedyś na dole były komputery i młodzi otwrci ludzie. Byłem bezrobotny i tam dostałem pomoc. Kiedyś tam wróciłem i zastałem zarozumiałego urzednika, a jak sie dowiedziałem teraz jest sekretarzem! i podobno dlatego bo gdzie indziej go nie chcieli! takich ludzi nie pwinno być! może wrócą ludzie młodzi i mądrzy otwarci dla ludzi, a nie wyrzuci sie ich bo za duzą robią i wiedzą. mam nadzieje że postawi Pan na mądrych nie za wszelką cenę głupio tylko lojalnych!

Kika
Kika
13 lat temu

[quote name=”Heniek”]Nareszcie! Właśnie skończył się komunizm w Kluczach. Dziękuję dotychczasowej Pani wójt mianowanej w okresie stanu wojennego przez komunistyczną juntę gen. Jaruzelskiego. Mam nadzieję, że zmieni się nazwa osiedla XXX-lecia PRL – żenada i wstyd na całą Polskę.[/quote]
Oj Heniu, Heniu
w PRL, którego tak się wstydzisz, pracowali też uczciwi ludzie – Twoi rodzice, ich znajomi, Twoi dziadkowie i wielu, wielu innych, i bez względu na ustrój, budowali swoją codzienność najlepiej jak potrafili. Kraj, który masz dziś powstał również o PRL i wszystko dobre, co wtedy też się zdarzało. A nazwa to po prostu ślad historii, tą nazwą nie czcisz komunistów i sprzedawczyków, ale kraj młodości naszych rodziców, w którym przyszło im żyć i który zmieniali tak, abyś miał Polskę 2010. Pozdrawiam.

klikklak
klikklak
13 lat temu

4 lata temu p. Małgosia olała swoich wyborców którzy wyforowali ją do sejmiku wojewódzkiego i oddała swoje miejsce partyjnemu koledze któremu wyborcy podziękowali. Dzisiaj wyborcy podziękowali p.Małgosi niech teraz kolega jej odstąpi stołek.

Józef
Józef
13 lat temu

Panie Kazimierzu moje gratulacje. Życzę sukcesów. Może pan w końcu przewietrzy Urząd da młodym, zdolnym szukającym pracę a emerytów z Obrony Cywilnej pośle na „zasłużoną wojskową” emeryturę, Będę kibicował.

smerf
smerf
13 lat temu

ciekawe czy przewietrzy urząd gminy?

Krzychu
Krzychu
13 lat temu

Może w Kluczach uwierzą, że droga rozpada się od deszczu lub ostrej zimy. W Olkuszu nie uwierzyli, co miało odzwierciedlenie w wyborach…

Heniek
Heniek
13 lat temu

Nareszcie! Właśnie skończył się komunizm w Kluczach. Dziękuję dotychczasowej Pani wójt mianowanej w okresie stanu wojennego przez komunistyczną juntę gen. Jaruzelskiego. Mam nadzieję, że zmieni się nazwa osiedla XXX-lecia PRL – żenada i wstyd na całą Polskę.

kasaja30
kasaja30
13 lat temu

😆 Witamy Nowego wójta.Pozdrawiamy!