kronika policyjna

Kradzież tablic rejestracyjnych
22 grudnia br. w Olkuszu na ulicy Tadeusza Kościuszki z samochodu marki fiat punto skradziono tablicę rejestracyjną. Policjanci z komendy ustalają sprawcę tej kradzieży.

Z kwiaciarni skradziono 2000 złotych
Olkuska policja ustala sprawców kradzieży z włamaniem, do której doszło w Olkuszu na ulicy Szpitalnej z 21/22 grudnia 2015 roku. Złodzieje włamali się do kwiaciarni i z szafki skradli 2000 złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wpadł z amfetaminą
Za posiadanie narkotyków odpowie 29-letni olkuszanin, który 22 grudnia br. został zatrzymany przez kryminalnych z komendy. Mężczyzna wpadł podczas przeszukania mieszkania, w którym policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina w ilości 1,77 grama. Olkuszanin usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Włamanie do bmw
27 grudnia nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do pojazdu marki bmw i skradł portfel z dokumentami, prawo jazdy, karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie 200 euro. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Więcej patroli w okresie świąteczno-noworocznym
Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych, który przyczynia się do wzrostu zdarzeń na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać olkuscy policjanci. Od 24 grudnia 2015 roku do 27 grudnia 2015 roku oraz 31 grudnia 2015 roku do 3 stycznia 2016 roku na drogach pojawią dodatkowe patrole. Mundurowi szczególną uwagę zwrócą na osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu, na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożących dzieci bez fotelików, zatrzymujących pojazdy w miejscach niedozwolonych. Będą tez sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Pamiętaj! Brawurowa jazda oraz nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu życzą wszystkim podróżującym bezpiecznej drogi!

Komunikaty:
W dniach 13-14 grudnia 2015 roku w miejscowości Krze, na długości 12 metrów uszkodzono bariery ochronne rozdzielające jezdnię. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę, tel. 32-6478- 234.

Olkuska policja poszukuje świadków potrącenia pieszej, do którego doszło 23 grudnia br. około godziny 13 na ulicy Konopnickiej w Olkuszu. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę, tel. 32-6478- 234.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
7 lat temu

Dodatkowe patrole? Buahahahaha! Ciekawe skąd się wezmą te dodatkowe patrole! Ja jeżdżąc co roku w święta jakieś większej ilości patroli nie zauważyłem. Przy każdych świętach niby ma być więcej patroli, a to typowy straszak.