logo zkgkm

Olkusz – Bogucin Mały, Olkusz – Kopalnia, Słowiki – Olkusz Cmentarz, Olkusz – Żurada – na tych liniach od 1 września zmienił się rozkład jazdy. Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu wprowadził też nocny kurs na terenie Olkusza.

Pasażerowie linii 475 z Olkusza do Bogucina Małego jeżdżą teraz zmienioną trasą. Większość kursów, zamiast ul. Dwudziestu Straconych, jest realizowana przez ul. Długą  na osiedlu Pomorzany. Dodatkowo uruchomiono nowe kursy. – Podczas zebrania wiejskiego w Bogucinie Małym mieszkańcy zwracali uwagę na duże przerwy w kursowaniu autobusów w dni wolne od pracy, pomiędzy godz. 16.00 a 21.00. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom, uruchomiając kursy po godz. 16.00, 18.00 i 20.00. Teraz autobusy linii 475 odjeżdżają z Dworca PKS, a nie jak dotychczas spod Supersamu. Dzięki temu łatwiej dojechać do szkół, przychodni i instytucji zlokalizowanych w okolicy ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Dzięki tym zmianom skorzystają także mieszkańcy gminy Klucze. Część autobusów nie będzie wjeżdżała bowiem na Pomorzany, przez co skróci się czas przejazdu z i do Olkusza. W związku ze skierowaniem większej ilości autobusów przez ul. Długą, częściowo ograniczone zostanie kursowanie autobusu linii PS1 – mówi przewodniczący zarządu Związku Łukasz Kmita.

Nowością jest nocny kurs w dni robocze 475N, który obsługuje trasę z centrum miasta na osiedle Pakuska, ul. Orzeszkowej oraz pętlę na osiedlu Młodych. Według rozkładu jazdy autobus jedzie o godz. 23:15 z przystanku Olkusz Supersam przez ulice: Kościuszki, Króla Kazimierza Wielkiego (z obsługą przystanków: Skarbek, Dworzec PKP, Wiadukt), „krajówkę”, al. 1000 – lecia koło szpitala i pętlę przy ul. Orzeszkowej. Dalej trasa wiedzie ul. Jana Pawła II, ul. ks. Gajewskiego i ul. Kochanowskiego do pętli na osiedlu Młodych. – Coraz więcej naszych mieszkańców pracuje w stolicy Małopolski. Ostatni bus z Krakowa wyjeżdża o godz. 22.15 i do Olkusza dociera w niecałą godzinę. Jednak bus nie jedzie przez największe olkuskie osiedla, czyli 1000 – lecia i Młodych. Dlatego chcąc umożliwić pasażerom wracającym z Krakowa możliwość bezpiecznego powrotu do domu  uruchomiliśmy w dni robocze na okres próbny dodatkowe połączenie o godz. 23.15 z Supersamu w kierunku osiedla Młodych – informuje Łukasz Kmita.

Zgodnie z sugestiami pasażerów o około 10 minut przyspieszono kursy w kierunku kopalni przy ul. Wspólnej. Do końca sierpnia linia ta oznaczona była jako 475K, teraz jest to PSK. Władze ZKG podkreślają, że po przeprowadzonych badaniach potoków pasażerskich okazało się, iż nie ma potrzeby, aby linię tę obsługiwał 60  – osobowy autobus. Linię PSK obsługuje teraz mniejszym pojazdem nowy operator, Sioła Trans.

Kolejna zmiana dotyczy linii SŁ. W godzinach porannych autobusy kursować będą jak wcześniej pod szpital, natomiast o godz. 18.30 z osiedla Słowiki i ul. Jasnej uruchomiono kursy do centrum.

W rozkładzie jazdy ponownie pojawił się popołudniowy bezpośredni kurs linii 467 z Bukowna i Bolesławia do Olkusza i odwrotnie. Ponownie kursować będą także autobusy linii 466 w kierunku Bukowna Boru Biskupiego i Bukowna Starego. – Na wniosek samorządowców z Bukowna autobus linii 466 szybciej dotrze także w godzinach dojazdu pracy pod ZGH Bolesław, przez skrócenie czasu przelotu autobusu w Bukownie Starym – dodaje Łukasz Kmita. W weekendy jest także więcej połączeń z Olkusza do Żurady.

Szczegółowe rozkłady jazdy są wywieszone na tablicach przystankowych oraz stronie internetowej ZKG. Informacji udzielają także pracownicy Związku pod nr telefonu 32-641-39-14.

Jak oceniacie zmiany w rozkładach jazdy?

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pis
pis
6 lat temu

Jak zmiany to zmiany na całego: ja proponuję zmiany nazwy linii, niech mają związek z końcowym przystankiem np. Po Pomorzany. Sld.. oś.Słowiki Dolne, Pis oś Piaski (Cmentarza), M oś Młodych, Dw Dworzec itd. proszę o inne propozycje

PS
PS
6 lat temu

A komu przeszkadzał poprzedni rozkład jazdy PS – ki? Co za geniusz i z kim konsultował?

oooooooo
oooooooo
6 lat temu

Jednak pan Kmita na tym stanowisku to było bardzo dobre rozwiązanie zaproponowane przez burmistrza.

olkuszanin 111
olkuszanin 111
6 lat temu

Kandydat na Posła Paweł Piasny obecny Starosta Olkuski w ramach powiatowych oszczędności, wiadomo powiat ledwo dyszy, zatrudnia w zarządzie drogowym w Olkuszu (Obwód Trzyciąż) na stanowisku Starszego Majstra Radnego Rady Powiatu Jana Łaksę a więc bezrobocie zmniejszyło się w powiecie o jedną osobę. Brawo dla kandydata.