Potężny remont powiatowego traktu, jakim jest aleja Tysiąclecia w Olkuszu, od początku powodował sporo utrudnień, a przez to wywoływał utyskiwania kierowców i pieszych. Jednak najbardziej zdenerwował ludzi sposób prowadzenia prac na wysokości szpitala. Chodzi zwłaszcza o teren parkingu przy lecznicy.
Mieszkańców obserwujących postęp prac zbulwersowało, że firma wykonująca modernizację zaczęła zrywać nowy asfalt, którym wyłożono miejsca parkingowe zaledwie kilka lat wcześniej. – Przecież to marnotrawstwo. Ten asfalt był w idealnym stanie. Tu się go zrywa, a nie ma pieniędzy, żeby gdzieś kawałek drogi naprawić i ludzie jeżdżą po dziurach – denerwuje się pan Andrzej z Osiedla Młodych.

Jeszcze bardziej oburzyło mieszkańców, że remont parkingu rozpoczęto bez uprzedzenia o nim mieszkańców, a zwłaszcza pacjentów szpitala i poradni specjalistycznych. – Tu i tak jest za mało miejsc, żeby stanąć samochodem,  a oni – ot tak – zamknęli jedyny parking. Przyjechałem z mamą na zabieg i nie mam gdzie stanąć. Przecież to nie zdrowi ludzie tu parkują, tylko chorzy, niepełnosprawni. Jak można było tak ich zlekceważyć – denerwuje się mieszkaniec Klucz.
Rzeczywiście, brak informacji spowodował, że gdy rozpoczęto zrywanie asfaltu, część kierowców nie zdążyła usunąć swoich aut i ciężki sprzęt niebezpiecznie lawirował wokół parkujących pojazdów.
Inwestor modernizacji, Starostwo Powiatowe w Olkuszu, tłumaczy, że inaczej zrobić się nie dało, bowiem bez zerwania asfaltu pomiędzy parkingiem a ciągiem drogi powstałoby kilkanaście centymetrów różnicy. – Żeby zachować asfalt, musielibyśmy przeprowadzić poważne frezowanie na całej długości ulicy, a wtedy koszty byłyby niewspółmiernie wyższe – tłumaczy wicestarosta Kazimierz Ściążko, dodając, że inwestycja realizowana jest w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2007-13, co powoduje, że remont musi być prowadzony w odpowiednich standardach.
– Zapewniam, ta inwestycja sprawi, że infrastruktura drogowa na alei Tysiąclecia będzie o wiele lepsza niż dotychczas – kończy wicestarosta.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze