Mieszkańcy alarmują – na ul. Dworskiej w Olkuszu stoi zrujnowany, drewniany słup, który lada moment może upaść na drogę. To pozostałość po sieci telekomunikacyjnej. Czy ktoś go w końcu usunie?

Mieszkańcy ziemi olkuskiej co pewien czas przypominają nam o problemie degradacji starych linii telekomunikacyjnych. Infrastruktura wykorzystująca drewniane słupy, znajdujące się jeszcze w wielu miejscach naszego powiatu, ze względu na swój zły stan techniczny w każdej może doprowadzić do tragedii. – Tych słupów nie impregnowano chyba od chwili ich postawienia. Efekt? – Albo próchnieją, albo są przeżarte przez korniki. Przy byle wietrze mogą runąć na ziemię – alarmuje jeden z kierowców dzwoniący do naszej redakcji. Wskazuje on przy tym, że niektóre z nich stoją tak blisko drogi, że kiedy upadną, mogą spaść na przejeżdżający samochód.

Wtórują mu także inni mieszkańcy. Niedawno wpłynął do nas list od Czytelniczki, która wskazuje na zagrożenie, jakie stwarza słup znajdujący się na rozjeździe ulicy Dworskiej i M.C. Skłodowskiej w stronę Skwerku. – Przechodząc ostatnio w pobliżu nowo budowanego przy ulicy Dworskiej bloku zauważyłam mocno odchylony od pionu drewniany słup, do którego jest przymocowany jakiś kabel. Tuż obok słupa rośnie drzewo więc prawdopodobnie upadający na nie słup złamie je i wszystko zwali się na ulicę. Oby wtedy nie przejeżdżał tędy żaden samochód lub nie przechodził żaden pieszy bo może dojść do nieszczęścia – pisze nasza Czytelniczka.

Drewniane słupy stawiane były niegdyś przez nieistniejącą już Telekomunikację Polską. Jej „spadkobiercą” jest obecnie firma Orange, do której zwróciliśmy się o wyjaśnienia w tej sprawie. O efektach naszej interwencji będziemy informować na bieżąco.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o