Olkusz

Czy po remoncie ul. Biema w Olkuszu zmieni się przebieg kursującej po mieście linii „M”? – Z takim pykaniem zwróciła się do nas jedna z Czytelniczek. Postanowiliśmy zapytać urzędników o ich plany w tej kwestii.

Otrzymaliśmy niedawno telefon od mieszkanki Olkusza, która pytała, czy po remoncie ul. Biema i zmianie lokalizacji znajdujących się tam przystanków autobusowych, linia M nadal kursować będzie po dotychczasowej trasie. Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Z odpowiedzi, jaką dostaliśmy wynika, że Związek w chwili obecnej nie dysponuje planem zmiany organizacji ruchu w ciągu ul. Biema i ul. Gajewskiego.

– Zgodnie z ustną informacją otrzymaną od ZDP w Olkuszu, do czasu zakończenia trwającego remontu drogi przystanek „Olkusz Kościół” w kierunku centrum będzie usytuowany tu, gdzie obecnie. Związek jedynie korzysta z przystanków w miejscach wyznaczonych przez zarządców dróg. W tej sprawie można również kontaktować się z Zarządem Dróg Powiatowych w Olkuszu. Z naszej strony zapewniamy, że przyłożymy wszelkich starań, aby pasażerowie korzystający z tego przystanku mogli nadal podróżować z linią M bez utrudnień — informuje Łukasz Parfiński, Przewodniczący Zarządu ZKG”KM”.

Zgodnie z jego sugestią zwróciliśmy się z pytaniem do Zarządu Drogowego w Olkuszu. Jak wynika z nadesłanej odpowiedzi, organizacja ruchu w tym miejscu rzeczywiście ulec ma zmianie. Urzędnicy nie mówią jednak, czy wpłynie to w przyszłości na funkcjonowanie linii „M”. – Przebudowa drogi powiatowej nr 1076K (Krzeszowice — Gorenice — Olkusz (ul. Dworska)) związana jest ze zmianą stałej organizacji ruchu. Lokalizacja przystanku „Olkusz Kościół” zostanie zmieniona i znajdować się będzie wraz z zatoką autobusową przy skrzyżowaniu ul. Bierna z ul. Legionów Polskich – mówi Paweł Pacuń, Dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze