Olkusz

Od początku tego roku Olkusz ma nowego wiceburmistrza ds. komunalnych. Dariusz Murawski zastąpił na tym stanowisku Jolantę Motyczyńską, która odeszła na emeryturę.

Była już zastępczyni burmistrza pełniła tę funkcję od grudnia 2015 roku. – Serdecznie dziękuję Pani Jolancie Motyczyńskiej za lata bardzo dobrej współpracy, której efekty mogą dostrzec wszyscy mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz w postaci tak wielu zrealizowanych inwestycji. Ostatnie lata były niezwykle wymagające – oddaliśmy do użytku m.in. projekty z Gminnego Programu Rewitalizacji, w tym Park Czarna Góra i Dolinkę na Os. Młodych, a także Dawne Starostwo z podziemiami oraz zamek w Rabsztynie. Za to zaangażowanie należą się duże słowa uznania – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Nowy zastępca Dariusz Murawski przez ostatnich kilkanaście lat był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele wyzwań przed nami. Zaplanowane na nadchodzący czas inwestycje to projekty niezwykle ambitne, których realizacja znacznie podniesie jakość życia mieszkańców naszej gminy, a także komfort i dostępność oferty spędzania czasu wolnego. Cieszę się, że mogę brać udział w realizacji tych przedsięwzięć. Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie, którym obdarzył mnie burmistrz Roman Piaśnik – mówi Dariusz Murawski.

Do głównych zadań zastępcy burmistrza ds. komunalnych należy m. in. nadzorowanie realizacji zadań gminy dotyczących w szczególności zaopatrzenia  w energię elektryczną, energię cieplną i gaz, zagospodarowania przestrzennego, gminnych dróg, ulic, mostów, placów i parkingów oraz organizacji ruchu drogowego, gospodarki mieszkaniowej, gospodarki nieruchomościami i mieniem komunalnym, nadzorowanie spraw związanych z organizacją systemu zamówień publicznych w Urzędzie, nadzór i  koordynacja w zakresie spraw dotyczących pozyskiwania funduszy zewnętrznych, w szczególności pochodzących z Funduszy Strukturalnych, w tym nadzór nad przygotowaniem dokumentów służących aplikacji do środków zewnętrznych, wdrażaniem, rozliczaniem tych środków, oraz monitoringiem projektów.

Dariusz Murawski sprawuje nadzór nad wydziałami: drogowo – inwestycyjnym, geodezji i gospodarki mieniem, urbanistyki i ochrony zabytków, ochrony środowiska i gospodarki odpadami komunalnymi, a także biurem ds. zamówień publicznych i biurem ds. koordynacji funduszy Unii Europejskiej.

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
raff77
raff77
2 lat temu

Graty dla nowego zastępcy burmistrza. Natomiast warto również napisać, że MOSIR ma już nowego dyrektora, Jacek Bujas. Również graty.