swiatla auto

Ruszyła ogólnopolska akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Pierwszy z jej etapów odbył się już 10 grudnia. Szansa na bezpłatne sprawdzenie prawidłowego ustawienia świateł w samochodach nadarzy się jeszcze w najbliższą sobotę.

Celem akcji, w której policjanci współpracują ze stacjami diagnostycznymi, jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, jako istotny element bezpieczeństwa na drodze.

Udział w kampanii, w tym przedświątecznym czasie zadeklarowały stacje działające pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego. Bezpłatne badania odbędą się w ponad dwustu punktach na terenie całego kraju. W Małopolsce do udziału w akcji wytypowano 14 stacji diagnostycznych. W minioną sobotę wszyscy chętni kierowcy mogli uzyskać opinię od fachowców, którzy niejednokrotnie korygowali ustawienie świateł. Za kilka dni nadarzy się kolejna szansa na darmową wizytę u diagnostyków.

W Olkuszu, ani też na terenie powiatu co prawda nie ma stacji biorącej udział w kampanii, jednak w okolicy można znaleźć takich miejsc kilka. Najbliżej kierowcy mają do Krakowa („Transbud” Nowa Huta S.A ul. Ujastek 11 i PW „Eltor” sp. z o.o. ul. Saska 25), a także do Krzeszowic („Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu” ul. Krakowska 43).

W ogólnokrajową akcję włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora „Yanosik”. Użytkownicy tej aplikacji otrzymają SMS-a o treści „darmowe sprawdzanie świateł – zobacz gdzie?”.

Fot. Pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
p
p
6 lat temu

[quote name=”najazd arabów ?”]co się dzieje że syreny wyją ?ogłoszeń na str UMiG nie ma żadnego[/quote]
było ogłoszenie na przyglądzie olkuskim

najazd arabów ?
najazd arabów ?
6 lat temu

co się dzieje że syreny wyją ?ogłoszeń na str UMiG nie ma żadnego

pavv
pavv
6 lat temu

[quote name=”les”]
DURNOWATY, to Ty jesteś. [/quote]

A Ty ślepy skoro nie widzisz auta jadącego w słoneczny dzień bez świateł!

les
les
6 lat temu

[quote name=”pavv”]BĄDŹMY EKOLOGICZNI I NIE WŁĄCZAJMY ŚWIATEŁ MIJANIA W DZIEŃ! TEN DURNOWATY OBOWIĄZEK JEST TYLKO W KRAJACH SKANDYNAWSKICH, W POLSCE, CZECHACH I NA SŁOWACJI!!![/quote]

DURNOWATY, to Ty jesteś. Albo nie jesteś kierowcą, albo naprawdę tak marnym, że strach na drogę wychodzić. Nie pisz więcej takich bzdur !!!

pavv
pavv
6 lat temu

BĄDŹMY EKOLOGICZNI I NIE WŁĄCZAJMY ŚWIATEŁ MIJANIA W DZIEŃ! TEN DURNOWATY OBOWIĄZEK JEST TYLKO W KRAJACH SKANDYNAWSKICH, W POLSCE, CZECHACH I NA SŁOWACJI!!!