– Tak. Art. 51 ust. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym dopuszcza stosowanie podczas jazdy od świtu do zmierzchu świateł do jazdy dziennej. Ich montaż musi być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów. Światła nie mogą palić się razem ze światłami mijania lub pozycyjnymi (przepis zmienił się w maju 2009r., wcześniej na terenie Polski był taki obowiązek), ponadto m. in. muszą być zamontowane symetrycznie, na równej wysokości i co najmniej 25 centymetrów od ziemi, a także nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu.
Co ważne, nie można z nich korzystać nocą, bo nie świeci wówczas oświetlenie wskaźników wnętrza, a także światła pozycyjne z tyłu. Światła do jazdy dziennej są ostatnio dość popularne, bowiem zużywają znacznie mniej prądu, co może się przełożyć na niewielki spadek zużycia paliwa. Od stycznia tego roku każdy nowy samochód wyprodukowany w Unii Europejskiej jest fabrycznie wyposażony w tego typu oświetlenie, które włącza się z chwilą uruchomienia silnika.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej
… nie mogą to być jakieś 3 diodki przyklejone do zderzaka … taki badziew to na choinkę – policja mogłaby porządek zrobić z tymi ,,tjuningowymi” lampkami …
… a Wiola opisze w artykule wszystkie dane obowiązujące te światła, włącznie z homologacją DRL na kloszu …