Olkusz

Pogoda coraz bardziej sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Do osób spędzających czas w plenerze należą też amatorzy wyskokowych trunków, których można spotkać w różnych miejscach. Także w Dolince na olkuskim osiedlu Młodych – na co zwrócił nam uwagę jeden z Czytelników. Chciał on za naszym pośrednictwem zaapelować do władz miasta o regularne, piątkowo – sobotnie patrole Straży Miejskiej właśnie w Dolince.

-Jak tylko zrobi się ciepło, następuje wysyp lokalnych patriotów raczących się z umileniem napojami o zawartości 5,8 % w postaci wszelakich piw, a przy tym efekt tego spożycia nagminnie oddających wokół. Czy nie można skierować tam w godzinach popołudniowo-wieczorowych (tak od 15.00 do ok. 24.00) dwóch strażników, w każdy piątek i sobotę? – pisze nasz stały Czytelnik, dodając, że regularne prowadzenie takich działań na pewno wywarłoby pozytywny efekt w zakresie porządku publicznego. -Inną kwestią jest brak zrozumienia, że obywatele tacy cwani są pod budką gdzie kupuje się piwo, tylko co stoi na przeszkodzie, by je wypić w domu – dodaje nasz Czytelnik.

Teren Dolinki jest objęty kontrolą – odpowiada magistrat – zarówno przez patrole zmotoryzowane, jak i piesze. -Dolinka jest jednym z miejsc regularnie patrolowanych przez Straż Miejską. Należy pamiętać, że działaniom Straży Miejskiej podlega cała gmina, a Straż reaguje na zgłoszenia pochodzące z innych części miasta lub sołectw. Dodatkowo, obecnie Straż Miejska jest zaangażowana w utrzymanie porządku przy Punkcie Szczepień Powszechnych – tak w temat patrolowania wprowadził nas rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Czy zatem jest szansa na zrealizowanie propozycji przedstawionej przez naszego Czytelnika? Na pewno nie w przedstawionym zakresie. Dlaczego?  – Straż Miejska pracuje w piątek do godziny 22:00, a w sobotę do 15:00. W tych godzinach patrole dokonywane są regularnie, jednak Straż Miejska to jedynie 10 funkcjonariuszy, więc niemożliwe jest, by byli oni w wielu miejscach równocześnie, lub by rozszerzyć jej dyżury do 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu -wyjaśnia Michał Latos.

Dowiedzieliśmy się ponadto, że podobnych zgłoszeń telefonicznych Straż Miejska nie otrzymuje.

W Dolince działają miejskie kamery. Magistrat dodaje, że zdarzały się tam też interwencje na podstawie obserwacji przez monitoring – wielokrotnie dokonywano interwencji w altanie, a ostatnio dwie osoby spożywające alkohol zostały ukarane mandatami.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze