Olkusz

27 listopada w czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Bajkowe soboty dla rodziny. Tym razem dzieci uczestniczyły w ekowarsztatach organizowanych we współpracy z Wydziałem  Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMiG Olkusz. Mali ekolodzy dowiedzieli się jak dbać o środowisko, jak poprawnie segregować śmieci oraz co kryje się za słowem recykling.

Dodatkowo dzieci wzięły udział w warsztatach art- recyklingu i wykonały własnoręcznie ekologiczne zabawki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali upominki ufundowane przez Pana Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Się wystraszyłem, że chodzi o nielegalną segregację sanitarną którą próbują wprowadzić rządzący (jeszcze).

zEN
zEN
2 lat temu

Segregacja odpadów jest ważna, jednak zbieranie resztek ze stołów i innych kuchennych odpadków, żeby były odbierane raz, czy dwa razy w miesiącu, to jest niestety porażka. Zimą jeszcze ok, bo temperatury niskie, ale latem smród bywa nie do wytrzymania, szczególnie jeśli wyrzucimy resztki mięsa. Nie wiem, czy nie lepszym sposobem byłoby pójście za przykładem mieszkańców USA i instalować blendery w kuchennych zlewach. Transport odpadków jest realizowany na bieżąco, nie zalegają nigdzie, a i tak w oczyszczalni woda przechodzi przez szereg instalacji i urządzeń, z których później cały osad może pełnić rolę biomasy do produkcji biogazów. Tak myślę, choć mogę się mylić.

Ostatnio edytowany 2 lat temu przez zEN