BO CZEKAJĄ NA ODBIÓR

Nadleśnictwo na bieżąco zleca Zakładom Usług Leśnych sprzątanie śmieci oraz ich podwóz do zlokalizowanych w lasach miejsc zbiórki. Z nich śmieci odbierane są przez Zakład Gospodarki Komunalnej.

BO LUDZIE JE TAM ZOSTAWIAJĄ

Mimo, że istnieje obowiązek zawarcia umowy o wywóz śmieci i mimo działania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, odbierającego śmieci nieodpłatnie.

DLACZEGO ODBIÓR TAK DŁUGO TRWA??

Umowa z ZGK na odbiór odpadów podpisywana jest na okres od marca do listopada. Wynika to z założenia, że zimą zwykle leży śnieg uniemożliwiający sprzątanie, a w lesie pojawia się mniej odpadków niż w sezonie wiosenno-letnim. Zebrane w punktach zbiórki odpady odbierane są zwykle w ostatnim tygodniu miesiąca. Rozwiązanie to niestety trzeba będzie zweryfikować.

ILE KOSZTUJE USUNIĘCIE ŚMIECI Z LASU?

W 2019 uprzątnięto z lasów Nadleśnictwa Olkusz 415m3, tj. 3461 worków za kwotę 59 625,11zł.

Nadleśnictwo Olkusz 

Fot. 1 Tomasz Mól

Fot. Magdalena Tokarczyk
Fot. Tomasz Mól
Fot. Damian Czapla
Fot. Tomasz Mól
Fot. Magdalena Tokarczyk
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zEN
zEN
2 lat temu

Dlaczego w lesie są śmieci? Dlatego, że mamy wokół siebie takich prymitywów, dla których tylko to, co ich, warte jest troski. Wszystko poza ich obejściem traktują właśnie tak, jak na załączonych obrazkach. Zwykłe chamy, którzy powinni ponosić ogromne konsekwencje. Z kolei punkty selektywnej zbiórki odpadów muszą być gotowe na odbiór wszystkiego i mają to robić! Nie może dochodzić do takich sytuacji, że lodówka bez agregatu nie spełnia „wymogów”, bo jest niekompletna. Co za bzdura…