dni olk

Dni Olkusza miało w tym roku nie być, ale w ostatnich dniach włodarze i rada gminy zmienili zdanie i masowa impreza na olkuskim rynku jednak się odbędzie. Otwarte pozostaje pytanie, czy jest to efekt krytyki części mieszkańców na temat braku takiej imprezy kolejny rok z rzędu, możliwości przesunięcia środków w budżecie, czy może wynika to z… kalendarza wyborczego.

Wiadomo, że Dni Olkusza będą i są zaplanowane na ostatni weekend wakacji – 30 i 31 sierpnia. Poza tym faktem właściwie nic nie wiadomo. Biorąc pod uwagę, że do imprezy zostały niespełna 2 miesiące, argument do ręki ponownie dostają ci, którzy przychylnym okiem na przedsięwzięcia w Olkuszu nie patrzą. Krótki termin na przygotowanie programu i ograniczone środki finansowe nie przesądzają o niepowodzeniu planów, ale wyzwanie jest karkołomne. Tego typu imprezy ościenne miasta planują z nierzadko rocznym wyprzedzeniem, żeby mieszkańcom zagwarantować występy topowych gwiazd za w miarę przyzwoite pieniądze.

– Ostateczny program nie jest jeszcze ustalony, gdyż w dalszym ciągu trwają rozmowy oraz negocjacje cenowe z wykonawcami. Nie jest możliwe podanie ostatecznego budżetu Dni Olkusza, ponieważ wzorem lat ubiegłych, na budżet imprezy złożą się przychody z dotacji, wpływów od reklamodawców i darczyńców oraz opłat za najem stoisk – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Pewne jest, że do olkuskiego MOK-u trafi z budżetu miasta dotacja na organizację Dni Olkusza w wysokości 93 tys. zł. Miejscy radni podjęli taką decyzję na ostatniej sesji. Chociaż oficjalnie o wyborze gwiazdy się nie mówi, to z informacji kuluarowych wiadomo, że tą gwiazdą ma być Maciej Maleńczuk z zespołem. Były ambicje, żeby na olkuskim rynku zagrał Perfekt, ale honorarium, jakie zespół określił, oraz wymagania dotyczące wynajętej sceny pochłonęłyby niemal wszystkie środki przeznaczone na dwudniową imprezę. Maleńczuk ceni się ponoć mniej, ale czy docenią go mieszkańcy, okaże się pod koniec sierpnia, bo popularności odmówić mu nie można, podobnie jak kontrowersyjności. Wybór gwiazdy wieczoru zawsze jest szeroko komentowany przez mieszkańców, a że wszystkim gustom dogodzić trudno, można się spodziewać, iż nie inaczej będzie w tym przypadku. Tego, czy oprócz Maleńczuka zobaczymy na olkuskiej scenie jeszcze jakieś inne znane zespoły, również nie wiadomo. A jeśli tak, to czy będą to gwiazdy, czy raczej gwiazdeczki. Można się spodziewać, że wzorem poprzednich lat, na rynku będzie można posłuchać naszych lokalnych, uzdolnionych wokalistów i zespoły muzyczne. Szansę na zaprezentowanie się będą pewnie mieli również uczniowie olkuskich szkół i przedszkoli. Co ponadto? Na tę chwilę jest to nie tyle niespodzianka dla mieszkańców, co jedna wielka niewiadoma.

Z wieści płynących z magistratu wynika, że w tym roku nie będzie również Turnieju Rycerskiego na zamku w Rabsztynie. Na jego organizację już w zeszłym roku MOK dostał dotację z Urzędu Marszałkowskiego, ale nie miał okazji z niej skorzystać. – Z uwagi na trwające na zamku prace, Turniej Rycerski w klasycznej formie nie odbędzie się. Planowana jest jednak organizacja otwarcia zamku w Rabsztynie, co nastąpi po oddaniu obiektu do użytkowania – poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Kiedy to nastąpi? Tego oczywiście również nie wiadomo.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
juro
juro
7 lat temu

Program:

28/06 (SOBOTA)

15:00 Chór „Dzwony Podola” z Kijowa
15:45 Scen Młod
17:00 Kickstar
17:30 Ego Trip
18:30 MESAJAHofficial
20:15 Donatan & CLEO
21:00 Formacja Nieżywych Schabuff
22:15 Pokaz sztucznych ogni
22:30 Dyskoteka

29/06 (NIEDZIELA)

15:00 Teatr Iluzji Mefisto
16:15 Rootzmans
17:00 NATTY DEAD (ska – Kraków)
18:00 Uniqplan
19:00 Piersi
21:00 Elektryczne Gitary

theon
theon
7 lat temu

No juz tak na tego Maleńczuka nie plujcie, bo dostaniecie występy gospodyń wiejskich plus pogadankę pani z sanepidu 😥

postronny
postronny
7 lat temu

czyli artysta z łapanki. Ten nie chciał, na innego nie stać więc dobrze że chociaz tego złapali.. Organizator Dni Olkusza przez rok nie mysli tylko w ostatniej chwili działa.

spragniony
spragniony
7 lat temu

A może by tak Enej albo Pactus? Co prawda byli już w Wolbromiu, Kluczach, Bolesławiu i Bukownie ale wciąż mi ich mało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

figa-wixi
figa-wixi
7 lat temu

Organizowanie wielkich imprez na wolnym powietrzu nie leży naszemu MOK-owi. Tam trzeba wprowadzić inne myślenie i spojrzenie na te sprawy. Olkusz i Dni Olkusza pod tym względem powinni błyszczeć a tu taka kicha z tym Maleńczukiem.

pis
pis
7 lat temu

Tu nie chodzi o dni olkusza ale o jesienne wybory.

lll
lll
7 lat temu

Vavamuffin

kulawy dziadek
kulawy dziadek
7 lat temu

W dni Olkusza na stadionie zrobic przegląd zespołów weselnych i orkiestr dętych. Zarobią miejscowi, a my sie wesoło pobawimy na trawniku całymi rodzinami.

asdf
asdf
7 lat temu

dni olkusza z maleńczukiem to jedno wielkie dno.
szkoda pieniędzy na taką „GWIAZDE”
żal żal żal

Anonim
Anonim
7 lat temu

zaproście Dawida Podsiadło

felik100
felik100
7 lat temu

to nie chce nie robią dni olkusza szkoda kasy nie chce robić dni rocka po Miejski Ośrodek Kultury u mnie tylko takie kocerty robić hehe 😆 😀

Out
Out
7 lat temu

Chyba Was (moderacja) z tymi hejtami na Maleńczuka!!
Ma być Maleńczuk, a Parfect był 2 lata temu w Bukownie… 🙄

arabijka
arabijka
7 lat temu

eh, chyba ambicja zabolała olkuskie władze na myśl, że wszystkie okoliczne miasta mają swoje święto a miasto powiatowe nie.. Szkoda tylko, że nie za bardzo wiedzą jak się za program takiej imprezy zabrać

PropozycjaRepertuaru
PropozycjaRepertuaru
7 lat temu

O.S.T.R. ! 🙂

olkusznka
olkusznka
7 lat temu

Miejski Ośrodek Kultury nie poradzi sobie z Dniami Olkusza. Słaba kadra. Widać po zaproszonych wykonawcach. Tytuł sam mówi za wszystko.

nemo
nemo
7 lat temu

Ludzie,Maleńczuk – gwiazda – chyba betlejemska. Horror.

yiifrtrfdfdffgf
yiifrtrfdfdffgf
7 lat temu

Ja nie chcę w Olkuszu żadnego Maleńczuka. Ten MOK to chyba nie wie co robi. Ci co sie tym zajmują nie mają w ogóle rozeznania co mieszkańcy lubią słuchać, jakiej muzyki. Kabarety, disco polo, biesiadne, romantyczne.

Rudy
Rudy
7 lat temu

będzie Eminem, Bednarek i Skrillex (potwierdzone info)