budowa

-Od momentu jak mamy wpływ na finanse powiatu założyliśmy, że na infrastrukturę szkolną będziemy wydawać milion złotych rocznie na ten cel i tak jest. Zaniedbania i zaniechania sięgają wielu lat wstecz, ale najważniejsze, że coś się dzieje. I nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa na ten rok – pochwalił się na Facebooku starosta Paweł Piasny. Jakie szkolne inwestycje zaplanowano w najbliższym czasie? 

W I LO za 16 tys. złotych zostaną wyremontowane pracownie. Trzy inwestycje zaplanowano w II LO: naprawę dachu na sali gimnastycznej, renowację parkietu z obudową kaloryferów na sali gimnastycznej oraz przebudowę zewnętrznych schodów. Każde z tych zadań wyceniono na 50 tys. złotych. W IV LO 70 tys. złotych kosztować będzie wymiana oświetlenia na sali gimnastycznej, a 10 tys. złotych założenie siatek ochronnych na okna w tym pomieszczeniu. 150 tys. złotych to cena wykonania utwardzenia placu przy szkole.

31 tys. 500 złotych przeznaczono na renowację parkietu i malowanie sali gimnastycznej w ZS nr 1. 3 tys. złotych to z kolei koszt naprawy dachu w tej placówce. W ZS nr 3 i ZS w Wolbromiu zaplanowano renowację parkietów w salach lekcyjnych, co kosztować będzie odpowiednio 35 tys. złotych i 20 tys. złotych. W ZS nr 4 w planach jest naprawa dachu (33 tys. złotych), a w Zespole Szkół Specjalnych remont sal lekcyjnych (30 tys. złotych). Do edukacyjnych inwestycji zalicza się również remont w poradni psychologiczno – pedagogicznej za 15 tys. złotych.

Przy trzech placówkach powstaną wielofunkcyjne boiska. W jednym przypadku znamy już przetargowe rozstrzygnięcie. Boisko przy ZS w Wolbromiu będzie kosztować 267 tys. 894 złote, a wykona je Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Grumix z Słupi. Przetarg na budowę boiska przy ZS nr 4 jeszcze trwa, natomiast dwa postępowania na taką inwestycję przy I LO zostały unieważnione (za pierwszym razem cena w jedynej złożonej ofercie przekraczała środki przeznaczone na ten cel, za drugim razem nie było żadnych oferentów). – W tej sytuacji zgodnie z przepisami możemy zlecić budowę boiska bez przetargu. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu Zarząd Powiatu podpisze umowę z wykonawcą, a kwota inwestycji wyniesie około 290 tys. złotych – dodaje Paweł Piasny. Na wszystkie trzy sportowe przedsięwzięcia przyznano dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Według listy zamieszczonej na stronie ministerstwa kwota dotacji to 300 tys. 900 złotych.

Starosta Piasny deklaruje, że większość robót na pewno zostanie wykonana w okresie wakacyjnym.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
I po technikum
I po technikum
4 lat temu

[quote name=”Fakty”][quote name=”Młody”]Szkoły zawodowe pozamykało krótkowzroczne, prymitywne i błędnie przewidywalne „myślenie” …[/quote]
Szkoły zawodowe a od września br branżowe są przy ZS nr 1, nr 3 , nr 4, i ZS w Wolbromiu[/quote]

Masz rację zespół nr 3 z pewnością zastąpi technikum elektryczne, oxword czy Skałkę… No właśnie, poza gastronomikiem, gdzie można zdobywać wiedzę z zamkniętych profili?

W zamian za to, podobno w Wolbromiu jest jeździectwo. Ktoś pamięta jak do tego doszło….? Ach ta reforma…

Fakty
Fakty
4 lat temu

[quote name=”Młody”]Szkoły zawodowe pozamykało krótkowzroczne, prymitywne i błędnie przewidywalne „myślenie” …[/quote]
Szkoły zawodowe a od września br branżowe są przy ZS nr 1, nr 3 , nr 4, i ZS w Wolbromiu

Młody
Młody
4 lat temu

Szkoły zawodowe pozamykało krótkowzroczne, prymitywne i błędnie przewidywalne „myślenie” …

I po technikum
I po technikum
4 lat temu

[quote name=”Fakty”]Szkołę przy OFNE likwidowal starosta sp. Leszek Konarski a szkoła w Bukownie, Kluczach, Trzyciazu zlikwidowała się sama bo nie było chętnych by się w nich uczyć.[/quote]

Dobre sobie, jakiś kiepski żart – „zlikwidowała się sama”. Jeżeli nie było żadnej inwestycji w Bukownie, jak wyglądała kuchnia – lata siedemdziesiąte? To nie ma się co dziwić, że i chętnych nie było. Kiepskie wyposażenie to mało chętnych. Za to, jak doinwestowano Budowlankę aby kontynuować gastronomik to jakoś chętni się znaleźli. Powtarzam – doinwestowano a w Bukownie – NIE. Jak to możliwe ? Właśnie, bo ktoś tutaj pod skrzydłami trzyma tą szkołę aby włos z głowy nie spadł. Sukces ma wielu ojców porażka jest sierotą.

Gdyby nawet dyrektor Gastronomika nie sprawdził się to chyba kończy się mu okres sprawowania władzy i ogłaszany jest konkurs – patrz IV LO i po wielu latach jakoś zmienili dyrektora bo podobno był lepszy kandydat. Ale co tam, przecież w Bukownie na pewno: dyrektor był wspaniały, Powiat inwestował środki a mimo to „szkoła się sama zamknęła” – ironia …

Fakty
Fakty
4 lat temu

Szkołę przy OFNE likwidowal starosta sp. Leszek Konarski a szkoła w Bukownie, Kluczach, Trzyciazu zlikwidowala się sama bo nie było chętnych by się w nich uczyć.

I po technikum
I po technikum
4 lat temu

Po serii likwidacji szkół, nagle jest informacja o jakiś remontach. Przypomnijmy tylko jakie szkoły średnie zginęły z okolicy: Oxford czyli szkoła przy Ofne, technikum elektryczne w Kluczach i gastronomik w Bukownie.

Czy dojdzie do „wygaszenia” kolejnej, jak to nasz starosta komunikował jeszcze rok temu?