Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w dniach 7-11 października 2013 r. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? – to najlepsza dla Ciebie okazja, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy na „Dni Ubezpieczonego” – warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych.

W tych dniach w siedzibie Oddziału ZUS w Chrzanowie oraz w podległych inspektoratach w Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej oraz Wadowicach do Państwa dyspozycji będą eksperci, którzy w godzinach od 800 do 1500 udzielą informacji na nurtujące Państwa pytania w tym w szczególności:

7 października – urlop wychowawczy dla każdego, czyli zasady podlegania ubezpieczeniom osób sprawujących opiekę nad dzieckiem;
8 października – w którym państwie jesteś ubezpieczony pracując w kraju Unii Europejskiej, czyli zasady ustalania właściwego ustawodawstwa;
9 października – różne formy podlegania ubezpieczeniom;
10 października – różne rodzaje umów o świadczenie pracy i prowadzenie działalności gospodarczej,
11 października – Twoje konto w ZUS, czyli co powinieneś wiedzieć.

Ponadto podczas „Dni Ubezpieczonego” będzie można dowiedzieć się więcej o ułatwieniach w kontakcie ZUS-em, jakie niesie ze sobą nowa Platforma Usług Elektronicznych pue.zus.pl.  To dobry moment na założenie i jednoczesne uwierzytelnienie swojego profilu na PUE.
Dla osób zainteresowanych zostanie przygotowany szereg materiałów informacyjnych – ulotek oraz poradników.

Natomiast dla osób, które nie będą mogły osobiście odwiedzić w tych dniach placówek ZUS, przewidziano dyżury telefoniczne. Codziennie w godzinach od 10.00 do 13.00 pod numerem telefonu 22 667 13 13 dyżurował będzie specjalista z Centrali ZUS odpowiadający na wszelkie Państwa pytania z zakresu:

7 października – Pracujesz na etat, umowę-zlecenie? Dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki.
8 października  2013 r. –  Jesteś nianią? Jesteś osobą sprawującą osobistą opiekę nad dzieckiem? Planujesz urlop wychowawczy? Pobierasz zasiłek macierzyński? Poznaj zasady ubezpieczeń.
9 października 2013 r. – Pracujesz za granicą? Dowiedz się, w jaki sposób podlegasz ubezpieczeniom społecznym.
10 października 2013 r. – Twoje konto i subkonto w ZUS. Dowiedz się, dlaczego warto mieć wgląd w konto ubezpieczonego w ZUS.
11 października 2013 r. –  Pracujesz na etat, ale chcesz równocześnie prowadzić biznes?
Sprawdź, co musisz wiedzieć o składkach.

Ponadto w dniu 10 października 2013 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 w redakcji Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” dyżurować będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chrzanowie, którzy telefonicznie (tel. 32/612-25-50 w. 28 lub 29) udzielać będą odpowiedzi na pytania nt. konto i subkonto w ZUS.
Serdecznie zapraszamy naszych klientów do odwiedzania placówek ZUS w tych dniach, jak również w każdym innym dniu roku. Warto wiedzieć więcej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze