kopernika_dygasinskiego_odbior_21_11_2011_fot5

Mieszkańcy ulic M.Kopernika i A.Dygasińskiego mają powód do zadowolenia. Po ponad rocznych pracach zakończyła się budowa wymienionych ulic. Wcześniej były to zwykłe, polne drogi. Pierwsze domy wybudowano tam 50 lat temu. Teraz mieszkańcy mają nową jezdnię, chodniki oraz energooszczędne oświetlenie.

Starania o drogowe inwestycje trwały od wielu lat. – Te ulice były polnymi drogami. Zaczynaliśmy od zabiegania o budowę kanalizacji, ponad 10 lat temu. Udało się zebrać zgody mieszkańców na podłączenie, ale to był dopiero początek. Wreszcie kanalizacja powstała i to była podstawa do rozpoczęcia starań o budowę ulic. Trochę czasu zajęło też wpisanie tego zadania do miejskiego budżetu. Szybko i łatwo nie było, ale najważniejsze, że efekt jest znakomity – mówi radny miejski Leszek Osuch, który kilkanaście lat temu był był przewodniczącym zarządu osiedla Glinianki.

Teraz ulice są nie do poznania. – Gruntowo-tłuczniowe nawierzchnie dróg i brak odwodnień to tylko niektóre z uciążliwości, na jakie przez lata słusznie narzekali mieszkańcy. Budowę nowychkopernika_dygasinskiego_odbior_21_11_2011_fot1 traktów poprzedziła wymiana sieci wodociągowej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Następnie, w ramach zadania realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, rozbudowana została kanalizacja deszczowa zapewniająca odwodnienie nowych dróg. Przeprowadzono także niezbędne prace związane z siecią energetyczną, w tym elementy zasilania 11 nowych latarni ulicznych. Po wykonaniu prac ziemnych na ul. A. Dygasińskiego położono asfaltową jezdnię i obustronne chodniki z kostki betonowej, a na ul. M. Kopernika ciągi pieszo-jezdne z kostki betonowej – wyjaśnia rzecznik prasowy miejskiego urzędu, Jarosław Medyński.

Przy ulicach pojawiło się również nowe oznakowanie drogowe. Pomyślano też o bezpieczeństwie w ruchu. – Zainstalowano lustro ułatwiające włączanie się do ruchu z ul. A. Dygasińskiego do ul. Jasnej. Połączenie z ul. Sikorka jest jednokierunkowe, umożliwia wyłącznie wjazd z ruchliwej drogi wojewódzkiej na teren osiedla domów jednorodzinnych, wyjazd odbywa się poprzez skrzyżowanie z ul. Jasną – dodaje Jarosław Medyński.

Inwestycja, która wykonała firma „Gamex” z Osieka, kosztowała 1 mln 10 tys. złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czytelnik
Czytelnik
10 lat temu

Kiedy remont nawierzchni ul. Długiej, jednej z najważniejszych dla wielu Olkuszan? Wygląda tragicznie, o braku chodnika i oświetlenia na odcinku od Głowackiego do Spółdzielczej nie wspominając! Pozdrawiam

ktoszkid
ktoszkid
10 lat temu

„Na Kopernika mają XXI wiek a inne zapomniane błotniste ulice tkwią w XIX wieku.” pragne przypomiec ze ten XXI wiek jest od kilku tygodni i nie byla to inwestycja w okregu Burmistrza !!zrobiona ulica kopernika i dygasinskiego jest tylko efektem uporczywych dazen mieszkancow do jej realizacji!!! a mieszkaja na niej LUDZIE tacy sami jak TY „ciekawski” a to ze ktos nie wiem gdzie sa takie ulice to juz naprawde niczyja wina

z XIX wieku.
z XIX wieku.
10 lat temu

A nie dało się tych kabli energetycznych schować pod ziemię ? Potem sobie przypomną ,że trzeba rozpruć ulicę bo druty wiszą i na inne ulice nie starczy …

z XIX wieku.
z XIX wieku.
10 lat temu

A co z zabłoconą i kamienistą ulicą Buchowieckiego na słowikach ? Przychodnia, apteka, budynki szkolne i domy jednorodzinne a ulica wygląda gorzej niż na wsi. Na Kopernika mają XXI wiek a inne zapomniane błotniste ulice tkwią w XIX wieku.

Ps. Oświetlenia oczywiście brak.

czarek
czarek
10 lat temu

W tym roku skończono remont rynku i stadionu na Czarnej Górze…piłkarze z Olkusza strzelili 60 bramek, grają jak Barcelona i właśnie awansowali do 1 ligi…płyta rynku wygląda pięknie…liczne fontanny, piękne oświetlenie i pozłacane rzeźby cieszą serce…zbliża się Sylwester więc na olkuskim rynku zagrają najlepsze zespoły w Polsce…Pokaz sztucznych ogni rozświetli całe miasto…piję szampana, śpiewam, tańczę…zabawa trwa do białego rana…wtem budzi mnie krzyk żony: Stachu stawaj do roboty !…budzę się i czar pryska…rynek jest nadal rozkopany, stadion straszy dziurawym ogrodzeniem, drużyna piłkarska nadal w 5 lidze a w Sylwester pojadę do Krakowa…myślę sobie: nie szkodzi…kolejnej nocy znowu mi się coś fajnego przyśni 😆

Citizen
Citizen
10 lat temu

[quote name=”Kryśka Ułamkowa”]Moja wspólnota od kilku lat prosi burmistrza o remont chodnika i nawierzchni ulicy Nullo. W blokach przy tej ulicy (osiedle przy postoju taksówek) mieszka około 60 rodzin – jakieś 220 osób. Ostatnio przeczytałam w Przeglądzie, że pan Rzepka może łaskawie wykona te inwestycje w 2015 roku (!).
Gdzie tu sens, gdzie logika wydawania publicznych pieniędzy![/quote]
Pilniejszy jest remont organów Hummla! 🙂

Kryśka Ułamkowa
Kryśka Ułamkowa
10 lat temu

Moja wspólnota od kilku lat prosi burmistrza o remont chodnika i nawierzchni ulicy Nullo. W blokach przy tej ulicy (osiedle przy postoju taksówek) mieszka około 60 rodzin – jakieś 220 osób. Ostatnio przeczytałam w Przeglądzie, że pan Rzepka może łaskawie wykona te inwestycje w 2015 roku (!).
Gdzie tu sens, gdzie logika wydawania publicznych pieniędzy!

lukasz.kmiotek
lukasz.kmiotek
10 lat temu

a Jana Pawła II? dziennie jeździ tą ulicą setki aut, na osiedlu młodych mieszka kilka tysięcy miesz., nie kilkadziesiąt! musiałem sprawdzić gdzie jest kopernika w olkuszu bo nawet nie wiedziałem, to już lepiej było w żuradzie coś wyremontować!
poza tym na JP2 jest dojazd do przychodni na nałkowskiej, do policji, do lidla i st1, gdzie jest kupe aut! pan burmistrz jest ślepy? chyba tak, no ale tak to jest jak katecheta zarządza miastem, a nie biznesman.

jacek.s
jacek.s
10 lat temu

Pan Burmistrz Rzepka wydał na 1 mieszkańca ulic Dygasińskiego i Kopernika ponad 12 000 zł!
Ucieszyłbym się, gdyby inwestycje realizowane przez pana Rzepkę na mojej ulicy w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosiły skromne 1 000 zł.

ciekawy
ciekawy
10 lat temu

ja bym sie racej zapytał kto tam mieszka

rodowity olkuszanin
rodowity olkuszanin
10 lat temu

A tak w ogóle to niby gdzie są te ulice? 😮

jacek.s
jacek.s
10 lat temu

Statystyka ludności (za http://www.umig.olkusz.pl)
Ul. A. Dygasińskiego – 21 mieszkańców
Ul. M. Kopernika – 63 mieszkańców

UWAGA – razem 84 mieszkańców i 1 010 000 zł.
84 mieszkańców mieszka w dwóch małych lub jednym dużym bloku.
1 mln 10 tys zł – to kilka nowych parkingów lub remont osiedlowych ulic. Czy to bloki w śródmieściu, czy to Pakuska, czy też Os. Młodych – ulic wymagających wymiany nawierzchni jest naprawdę sporo. Liczba mieszkających jest znacznie większa.

Jeśli w budżecie brakuje pieniędzy – przy wyborze inwestycji nie kierujemy się lokalizacją ulic – np. w okręgu pana Burmistrza, czy też radnego, ALE LICZBĄ OLKUSZAN KTÓRZY SKORZYSTAJĄ Z UDOGODNIEŃ.

Doprawdy dziwne priorytety ma Burmistrz Olkusza.