orbita_logo

Kiedy pustoszeją stadiony i boiska, tętnić życiem zaczynają hale sportowe. Bo jesienna aura, nie jest żadną przeszkodą, by powalczyć o tytuł piłkarskiego mistrza. Teraz taką szansę będą mieć dzieci ze szkół podstawowych na terenie gminy Bolesław. Pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw Gminy odbędzie się już w najbliższą sobotę w Krzykawie.

W mistrzostwach wezmą udział reprezentacje klas I-III z czterech szkół: z Bolesławia, Lasek, Krzykawy i Podlipia. Przez najbliższe 3 tygodnie dziesięcioosobowe drużyny będą  rywalizować w turniejach w salach gimnastycznych swoich szkół. Każdy turniej potrwa około 90 minut. Organizatorzy zapewnią uczestnikom opiekę doświadczonego trenera i sędziego zawodów, puchary, dyplomy i nagrody dla uczestników. Dzieci będą miały okazję poznać przepisy gry w piłkę nożną podczas zorganizowanych specjalnie dla nich szkoleń.

Pierwszy turniej odbędzie się w najbliższą sobotę w szkole w Krzykawie, tydzień później dzieci zagrają w Podlipiu. Podczas ostatniego turnieju, w szkole w Bolesławiu, 10 grudnia, zaplanowano spotkanie z gwiazdą piłki nożnej.

Mistrzostwa organizuje Stowarzyszenie Orbita, które na co dzień prowadzi Akademię Piłkarską w Bukownie. W jego szeregach, już teraz gra całkiem spora reprezentacja gminy Bolesław. Dlatego też inicjatywę wsparł także wójt Bolesławia, Ryszard Januszek. Będzie ona przeprowadzona w ramach zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w gminie Bolesław. Wójt objął też turniej swoim patronatem.

– Nasze Stowarzyszenie zapewni każdej reprezentacji koszulki, w których będzie rywalizować. Pozostaną one potem własnością szkoły. Dzieci otrzymają też słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że wszyscy wspólnie będziemy dobrze się bawić i wyłonimy niejedną przyszłą futbolową gwiazdę – zapewnia prezes Orbity, Jarosław Tomczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze