osiek

16 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Osieku wypowiedziało we wtorek tradycyjne słowa ślubowania oraz zostało pasowanych na pełnoprawnych uczniów i tym samym przyjętych do społeczności szkolnej. Pierwszaki w obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości i starszych kolegów przyrzekli sumiennie wykonywać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię klasy i szkoły.

Do tego wyjątkowego dnia dzieci przygotowywały się już od początku roku szkolnego. Poznawały szkołę, kolegów, zaznajamiały się ze swoimi prawami i obowiązkami oraz wdrażały do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Niewątpliwie pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawcy, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Wszyscy z niecierpliwością jednak czekali na ten ważny dla nich dzień. Wreszcie 24 października nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, do grona uczniów włączył dzieci dyrektor szkoły Paweł Czarnota, pasując każdego wielkim ołówkiem. Życzył wszystkim dzieciakom, aby lata spędzone w szkole przyniosły wiele satysfakcji z osiągniętych sukcesów, by nauka była radością, a każdy szkolny dzień wielką przygodą.

Tradycją szkoły jest także wręczanie pierwszakom upominków przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki.  Pierwszoklasiści otrzymali od uczniów drugiej klasy kolorowe upominki. Na koniec były oczywiście podziękowania za prezenty oraz za pomoc i pracę przy przygotowaniu tej pięknej uroczystości. Po ceremonii odbyło się spotkanie, podczas którego nowi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami świętowali ten szczególny dla nich dzień. Ponadto co roku nowa pierwsza klasa wsadza na terenie szkoły drzewko, jako symbol i pamiątkę swojej obecności w szkole. Rodzice dzielnie pomagali przy sadzeniu pięknej roślinki. Miło patrzeć, jak z każdym rokiem na placu szkoły drzewek jest coraz więcej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Citizen
Citizen
10 lat temu

Ta szkoła jest zepsuta. Szkolnictwo w powiecie też.