pieniądze

Olkuski magistrat rozstrzygnął drugi otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu kultury. Dotacje otrzymało sześć organizacji. Łącznie na przedsięwzięcia przeznaczono 12 500,00 złotych.

2 786,00 złotych otrzyma Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego na prowadzenie zespołów muzycznych. Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Tańca Wena na zadanie „Zatańcz z nami – kibicuj drużynie, zobacz jak tańczę, spróbuj i Ty – dla mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz” przyznano 2 500,00 złotych. Do Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Oddział w Olkuszu trafi 1 300,00 złotych na przedsięwzięcie „Odczyty, prelekcje, wieczory autorskie, koncerty”.

Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej „SIMO” w Olkuszu na zadanie „Olkusz w latach PRL – u – jak żyli nasi rodzice” otrzyma dotację w wysokości 1 914,00 złotych. Z kolei Stowarzyszenie Targowa 76 z Łodzi zrealizuje projekt „W czynie społecznym. Dokument – tekst – performans” przy gminnym wsparciu w wysokości 1 000,00 złotych. 3 000,00 złotych to kwota dofinansowania dla Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania dla Obszarów Wiejskich Gminy Olkusz” na zadanie „Kultura na Ziemi Olkuskiej”.

Fot. fotolia.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
be-a-ta
be-a-ta
4 lat temu

Aż 12,5 tys. złotych na kulturę? 😆
I jeszcze prawie 1/4 z tego dla parafii?
Brawo Panie Burmistrzu.
Jeszcze by im się w głowach poprzewracało od tej kasy, bo przecież olkuska kultura niezwyczajna oglądać takiej kasy od gminy Olkusz.

autochton
autochton
4 lat temu

Oj, jak skromniutko wyglądają te „dotacje na kulturę” ??? Kudy im tam do setek milionów dla ojdyra z Torunia ???