Powiat

 W ostatnim czasie na terenie powiatu olkuskiego  (11-12.10. br.)  doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Kierujący Toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fordem, a kierująca volkswagenem  wjechała w rowerzystę. W wyniku obu zdarzeń 5 osób zostało rannych, z czego 4 nie wymagały hospitalizacji.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło 11 października br. przed godziną 16  na ulicy Kolejowej w Jaroszowcu. Jak wstępnie ustalono,  kierująca volkswagenem podczas manewru zawracania doprowadziła do zderzenia z 61-letnim rowerzystą. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Uczestnicy ruchu drogowego byli trzeźwi.

Z kolei w czwartek (12.10. br.) około godziny 13 na drodze wojewódzkiej nr 791 doszło do wypadku z udziałem  dwóch pojazdów: Toyoty Yaris i Forda Mondeo. Policjanci ustalili, że kierujący toyotą 68-letni mieszkaniec woj. śląskiego, wjeżdżając na drogę wojewódzką prowadzącą w kierunku miejscowości Chechło, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i doprowadził do zderzenia z fordem.  Ranne w tym wypadku zostały 4 osoby – kierujący obu pojazdów oraz dwoje pasażerów Toyoty, którzy trafili do olkuskiego szpitala. Jedna z uczestniczek pozostała pod opieką lekarzy i wymagała dalszej hospitalizacji.

Na miejscu wypadków pracował technik kryminalistyki. Policjanci będą ustalać dokładnie przyczyny i okoliczności obu zdarzeń drogowych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i jazdę zgodną z przepisami. Bądźmy odpowiedzialni na drodze. Pamiętajmy o tym, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Dlatego jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od kierowców – od ich rozwagi i umiejętności przewidywania zagrożeń.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marta_S
Marta_S
8 miesięcy temu

rodzinę rannego rowerzysty proszę o wiadomość na email: msewer@onet.pl