Powiat

W dniu 18.11. br. doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Kierująca chevroletem straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Kierująca renault wjechała w drzewo. Kierująca i pasażerka chevroleta trafiły do szpitala w Olkuszu. Z kolei kierująca renault w ciężkim stanie została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do krakowskiego szpitala.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło przed godziną 9  na drodze powiatowej w Bożej Woli (gm. Wolbrom). Jak wstępnie ustalono,  kierująca chevroletem straciła panowanie nad pojazdem i dachowała.  Kobieta i jej 16-letnia pasażerka, zostały przewiezione do szpitala w Olkuszu. Z kolei przed godziną 14 w lesie pomiędzy Zedermanem a Zimnodołem kierująca renault, z nieustalonych przyczyn, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.  Nieprzytomną 43-latkę przetransportowano Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie. Na miejscu wypadków pracował technik kryminalistyki. Policjanci będą ustalać dokładnie przyczyny i okoliczności obu zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze! Okres jesienno-zimowy często bywa sprawdzianem umiejętności, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zmierzyć się trudnymi warunkami atmosferycznymi, często  z mgłą, opadami marznącego deszczu lub  śniegu. Na najbliższy tydzień synoptycy zapowiadają zmianę pogody.  Przewidywane są opady deszczu i śniegu. To trudne warunki dla kierowców a wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę  ­- wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt z nadmierną prędkością może skończyć się wypadkiem lub kolizją. W takich warunkach kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na wzniesieniach, dolinach, mostach, wiaduktach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych. W tych miejscach droga często bywa oblodzona.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze