Olkusz

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 26 lat, którzy z magazynu znajdującego się przy jednym ze sklepów budowlanych w Olkuszu, ukradli różne narzędzia i artykuły przemysłowe. Jeden z mężczyzn w wieku 26 lat był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa, a tym razem działał w warunkach recydywy.

Do kradzieży z włamaniem doszło 23 lutego w nocy po godzinie 3 w Olkuszu. Według zgłoszenia mężczyźni mieli dokonać kradzieży z magazynu zewnętrznego, w którym przechowywane były różne artykuły. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zauważyli, jak dwaj mężczyźni oddalają się w kierunku ogrodzenia. Mundurowi podejrzewali, że są oni sprawcami kradzieży i wylegitymowali te osoby. Okazało się, że mężczyźni mieli przy sobie sprzęt pochodzący z magazynu. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu a skradzione przedmioty zabezpieczone. Śledczy ustali również, że dwa dni wcześniej jeden z mężczyzn tj. 26-letni mieszkaniec Olkusza ukradł z tego magazynu inny sprzęt.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w dniu 24 lutego br. zarzutów  kradzieży, do których obaj  mężczyźni się przyznali.   Z uwagi na fakt, że 26-letni mężczyzna działał w warunkach recydywy teraz grozić mu może znacznie wyższy wymiar kary – nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o