Powiat

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uczestniczyli w pikniku rodzinnym organizowanym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu. Podczas imprezy organizatorzy zapewnili dzieciom i młodzieży wiele atrakcji. Były konkursy, zawody sportowe, poczęstunek, dmuchańce, a także pokazy artystyczne i muzyczne.

Impreza rodzinna była świetną okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród jej uczestników. Przy stoisku profilaktycznym Policji można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie, z którego na co dzień korzystają służby i poznać tajniki pracy technika kryminalistyki. Każdy, kto podszedł do policjantów, otrzymał wiele cennych informacji i porad. Dzieciom policjanci rozdawali malowanki, odblaski, maskotki i informowali ich o bezpiecznym wypoczynku w czasie wakacji, o bezpieczeństwie na drodze, a także o zagrożeniach w Sieci. Dorosłym przekazywano ulotki i książeczki profilaktyczne o  różnych zagrożeniach.  Seniorów z kolei edukowano nt.  zagrożeń związanych z oszustwami i informowano ich, jak zabezpieczyć swoje mieszkania przed kradzieżą czy włamaniami.   Spotkania ze społeczeństwem były również okazją do  promowania  „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji  „Moja Komenda”. Dodatkowo zaprezentowano uczestnikom materiały doborowe do Policji promujące zawód Policjanta m.in. plakaty, ulotki i gazety policyjne. Tradycyjnie  ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy i motocykle. Nie tylko dzieci siadały za ich kierownicą, ale i dorośli chcieli zrobić sobie pamiątkowe fotografie.

KPP Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Poradnik
Poradnik
10 dni temu

Szkoda że nie było jeszcze oferty szkoleń z zakresu wiarygodności dokumentów – tego typu specjalistą jest się lu można być i po aktywnej służbie
polecam:
https://www.pikw.pl/art_76_293.html