1029825_top_education_1

Przed komisją konkursową stanęli kandydaci na cztery dyrektorskie stanowiska – trzy w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu olkuskiego i jedno w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu.

Po 20 latach pełnienia funkcji dyrektorki I LO w Olkuszu na emeryturę wkrótce odejdzie Zdzisława Wasilewska. Do konkursu na to stanowisko wpłynęło pięć ofert, ale ostatecznie komisja wybierała między dwiema kandydatkami. Stała się rzecz niespotykana. Jeszcze przed pierwszym etapem wycofał się Jarosław Gałka, a przed drugim etapem zrezygnowały Jolanta Różanowska i Bożena Polakiewicz. Przed komisją stanęły Renata Dylewska, wieloletnia nauczycielka matematyki w I LO i dotychczasowa wicedyrektorka tej placówki, oraz Irena Majda, romanistka i wicedyrektorka likwidowanego Zespołu Szkół nr 2 w Olkuszu, która ostatecznie wygrała konkurs i od 1 września będzie nową dyrektorką I LO w Olkuszu.

Bez niespodzianek odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów Zespołu Szkół w Kluczach, Zespołu Szkół w Trzyciążu oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu. We wszystkich trzech przypadkach do konkursu zgłosili się tylko obecni szefowie tych placówek. Powierzenie na nową kadencję otrzymali zatem: Janusz Walnik (ZS w Kluczach), Anna Piskorz (ZS w Trzyciążu) oraz Krystyna Ziarnik (PPP w Olkuszu).

Osoby ubiegające się o dyrektorskie posady musiały mieć przynajmniej 5-letnie doświadczenie nauczycielskie oraz ukończony kurs lub studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Skład komisji był zmienny i liczył od 5 do 9 członków. Przewodniczącym każdej z nich był starosta Jerzy Kwaśniewski. Drugim stałym członkiem był Robert Herzyk, przewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki. Trzecim reprezentantem starostwa w komisji był jeden z członków Zarządu Powiatu – Czesław Żak, Norbert Bień lub Robert Kozłowski. Dwóch członków to reprezentanci Kuratorium Oświaty w Krakowie. W przypadku konkursów na dyrektorów szkół w komisji zasiadali jeszcze przedstawiciele związków zawodowych działających w danej szkole (jeden lub dwóch), przedstawiciel rady rodziców i przedstawiciel rady pedagogicznej. Zarząd Powiatu zatwierdził już wybór, który umocuje się prawnie z momentem ustanowienia przez niego stosownej uchwały.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Majajaja
Majajaja
11 lat temu

Mhmhm… Wreszcie w I LO zmiana 😉 bardzo dobrze i tu wstrzymam się od komentarza 🙂

Delgado
Delgado
11 lat temu

Czy to prawda Panie Zak, że Pani Majdowa jest pana krewną czy kuzynką. No niech Pan ma odwagę i odpowie. Głosowałam na Pana i mam prawo domagać się od pana prawdy. Niech pan ma odwagę i odpowie.

karol koral
karol koral
11 lat temu

Obecnej władzy I LO dziękujemy, 20 lat pracy wystarczy, dajcie się wykazać innym(nie koniecznie z Waszego otoczenia) ludziom. Ale zapewne nic się nie zmieni ;] Tylko darmową reklamę I LO sobie robi poprzez wpisy na forach.
Pozdrawiam
karol koral

olena321
olena321
11 lat temu

Pisz jaśniej bo nie wiadomo o co ci chodzi.[/quote]

Pewnie chodzi o zakładanie tematów na forach (o pseudo ustawionym konkursie który wygrała nie ta Pani co powinna), przez jedne i te same osoby.

O ile mi wiadomo miała wygrać inna pani a tu niespodzianka… czyżby zmiana dyrektora byłą powodem do paniki w I LO, i może w ten dziecinny sposób próbują ”kogoś” zdyskredytować…

bez majtek
bez majtek
11 lat temu

[quote name=”Kajtek”]Czytam te głupie komentarze i nie mogę uwierzyć jak niektórzy
ludzie (chyba ci przegrani? bo kto inny?)potrafią być tak podli i mściwi, żeby innych oceniać, krytykować nie znając drugiego człowieka.
Jestem przekonany. że obraźliwe komentarze pisze jedna osoba bo czy konkurs na Dyrektora I LO jest tematem nr 1 w Olkuszu? Może tematem nr 1 jest stan naszych dróg? Osoba, która pisze takie bzdury ma 0 kultury.[/quote]
Pisz jaśniej bo nie wiadomo o co ci chodzi.

Kajtek
Kajtek
11 lat temu

Czytam te głupie komentarze i nie mogę uwierzyć jak niektórzy
ludzie (chyba ci przegrani? bo kto inny?)potrafią być tak podli i mściwi, żeby innych oceniać, krytykować nie znając drugiego człowieka.
Jestem przekonany. że obraźliwe komentarze pisze jedna osoba bo czy konkurs na Dyrektora I LO jest tematem nr 1 w Olkuszu? Może tematem nr 1 jest stan naszych dróg? Osoba, która pisze takie bzdury ma 0 kultury.

Ja jako były
Ja jako były
11 lat temu

[quote name=”que”]A ja nie rozumiem dlaczego ludzie wieszaja psy….[/quote]
.
Jeżeli nowo wybrana Pani Dyrektor Pierwszego Liceum ma cokolwiek wspólnego z Panem Żakiem, jest to wystarczająca gwarancja, że Liceum zostanie odświerzone i przewietrzone ze średniowiecznych zabobonów.

Jak już ktoś na PO napisał, a napewno wielu uczniów Pierwszego Liceum, szkoła caraz bardziej przypomina seminarium duchowne a nie ogólnokształcącą szkołę średnią, i już nie chodzi o krzyże ani o portrety biskupów na głównym holu, ale o zmuszanie uczniów do upokarzających obowiązkowych katolickich celebracji i „szopek”. Czas na zmiany, przede wszystkim dla dobra UCZNIÓW!

que
que
11 lat temu

A ja nie rozumiem dlaczego ludzie wieszaja psy na tej kobiecie. Ktos cos zaslyszal, ktos cos przekrecil i miasto gada. Dajcie spokoj bo to jest niesmaczne i poczekajmy na efekty jej pracy. Ale faktem jest ze podejrzana sprawa z rezygnacja az trzech kandydatow z pieciu.

nareszcie
nareszcie
11 lat temu

Szanowna Pani autorko, cieszy mnie, że nareszcie znalazła Pani czas na notatkę o tym, co burzy środowisko licealno- absolwenckie. Szkoda tylko, że zabraklo w tym tekście złośliwości, tak częstej w przypadku poprzedniej wladzy. Przecież to Pani wlaśnie, jest tym „rozbiegabym reporterem” szukającym sensacji ( sprawa bydlinki). Szkoda może, że nie nadmienila Pani,że P. Majda jest krewną p. Żaka, i jej wybór jest co najmniej dziwny, przecież naturalnym jest, że w-ce dyr.przejmuje oowiązki dyr. Szkoda tylko, że nie w Olkuszu 🙁

osiecki chłop
osiecki chłop
11 lat temu

A w naszym Osieku dyrektorem szkoły został katecheta, konkursu nie było, więc kandydat był jeden. Zbieżność zawodów burmistrza i nowego dyrektora jest absolutnie przypadkowa, absolutnie przypadkowe na tej ziemii jest obstawianie wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka ludziami kościoła. Katecheta katechetą może i dobrym, na pewno katolik, napewno nie będzie kochał Ateistów, i napewno nawzajem. Pewne jest jeszcze to, że osieckie kościelne włości powiększyły się o szkołę, szkołę piękną… za darmo, bo dyrektor, to oczywiste, proboszcza prawą ręką jest, może lewą… tego nie wiem. Ja, osiecki chłop chciałem, aby moje wnuki były mądre, ale teraz już wiem, że dalej będą takie, jakie są, albo jeszcze gorsze. Do kościoła chodzę i się modlę, ale jakem chłop wiem, że szkoły powinny być tylko od wiedzy, bo można zgłupieć od wiary na okrągło, jak choćby Jantek spod lasu. Ja, osiecki chłop wracam do pługa bo czego jak czego ale pługa mi proboszcz nie odbierze, bo on nie z tych.